Nowy numer 29/2019 Archiwum

Przerażająca procedura aborcyjna i zniesiony sprzeciw sumienia

Kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku skierował w ostatnią niedzielę list otwarty do wiernych. Odniósł się w nim do uchwalonego przez senat stanu Nowy Jork prawa pozwalającego na dokonanie aborcji aż do momentu narodzin dziecka. Kardynał nazwał je „przerażającą” normą i zaznaczył, że nie pozwala ono także na wyrażenie sprzeciwu sumienia przez personel medyczny, który odmawia uczestnictwa w tej makabrycznej procedurze.

Kard. Dolan wezwał władze polityczne do opamiętania i poddania rewizji wydanego orzeczenia oraz do poważnej refleksji nad hierarchią zasad. Przypomniał, że szacunek i ochrona dzieci nienarodzonych w łonach matek należy im się w takim samym stopniu, jak troska i wsparcie dla migrantów, którzy nie posiadają dokumentów. To samo znajduje zastosowanie w odniesieniu do matek samotnie opiekujących się rodziną oraz umierających dziadków i ubogich walczących z wykluczeniem. Hierarcha zwrócił uwagę, że obrony życia nie można ograniczać tylko do sfery wyłącznie wyznaniowej i katolickiej, ponieważ mówią o niej inne religie, konstytucja oraz biologia.

Gubernator odpowiedział pośrednio kardynałowi na łamach dziennika „New York Times”, określając jego stanowisko jako „skrajnie prawicowe”.

« 1 »

Zobacz także

 • Martins
  14.02.2019 19:55
  Polecam wpisac na wyszukiwarkę hasło: Timothy Dplan Met Gala2018 i zobaczycie prawdę o tym co się dziejeteraz w Kościele Katolickim
  doceń 0
 • Podajnik
  14.02.2019 21:12
  Niezgoda na zabijanie myśleniem skrajnie prawicowym? Moje gratulacje...
  doceń 3
 • Tomaszszcz
  14.02.2019 21:25
  Kiedy KARDYNAŁ Dolan weźmie Monstrancje ż Panem Jezusem i pójdzie ulicami tego miasta wyrywać duszę szatanowi ? Tak powinno też być w Polsce! Tu gdzie mieszkam nigdy!!... Nie widzialem księży z parafii na ulicach osiedla! Widać tylko jak że szkoły wraca pewien ksiądz i tylko tyle... A tylu ludzi potrzebuje BOGA! Tyłku Go szuka! I nie może znalesc! Kiedy Biskupi i Arcybiskupi jako pasterze swych diecezji wyjdą na ulice szukac owieczek ż owczarni Panskiej ? Owczarnia jest sama!
  doceń 2
 • POLAK
  14.02.2019 21:54
  Skrajnie prawicowe - racjonalne i zgodne z logiką.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL