Nowy numer 14/2020 Archiwum

Ewakuacja studentów z akademika toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej

Policja sprawdza informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w obiektach Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założonej przez o. Tadeusza Rydzyka. Może chodzić o budynki zarówno przy ul. Starotoruńskiej, jak i św. Józefa.

"Nasze działania w tej sprawie się zakończyły. Nie potwierdziły się informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego w obiektach WSKSiM" - przekazała PAP rzecznik prasowy KMP w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Sprawdzono budynki przy ul. Starotoruńskiej i św. Józefa. Studenci, a także pracownicy szkoły, którzy wcześniej zostali ewakuowani, mogą wracać do akademików i innych obiektów należących do placówki.

"Przedstawiciele szkoły dostali e-maila w tej sprawie. Zaniepokoił on ich i powiadomili policję. Na szczęście te informacje okazały się nieprawdziwe" - powiedziała PAP podinsp. Dąbrowska.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej została założona w 2001 r. przez redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka, założyciela Telewizji Trwam i Radia Maryja.

« 1 »

Polecamy

 • Mateo
  10.01.2019 18:39
  Od teraz Gość będzie informował o każdym fałszywym alarmie bombowym w prywatnej szkole wyższej?
  doceń 2
 • Stanisław_Miłosz
  10.01.2019 22:22
  Efekt medialnego szczucia.
  Gdy kilka dni temu zakomunikowano rozpoczęcie prac nad dostarczaniem ciepła z toruńskiej geotermii a jakże, TVN nadała relacje z miejsca "zdarzenia" "na żywo", ani słowem nie wspominając jak blokowano wcześniej tę iwestycję, ale zakończyła tym jakie to niebywałe korzyści odniesie "imperium" Rydzyka.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama