Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Złota gwiazdka"

Idealna książka na Święta Bożego Narodzenia. O tym, co jest w życiu najważniejsze.

Od dłuższego czasu jestem fanką pani Małgorzaty Musierowicz. W tym roku odkryłam książki jej córki - Emilii Kiereś. Są naprawdę fantastyczne. I choć mogłoby się wydawać, że są przeznaczone dla dzieci czy młodzieży, dorośli też znajdą w nich coś dla siebie. Bo baśnie przecież są dla każdego. Wczoraj udało mi się dokończyć czytanie "Złotej gwiazdki". Urocza, ciepła, mądra i przesycona duchem Bożego Narodzenia. 

Antek z rodziną jedzie na Święta do cioci Ani i wujka Eryka. Od samego przyjazdu zafascynowany jest tajemniczą "czerwoną czapeczką", którą niczym wódz indiański próbuje wytropić. Pomaga mu w tym jego młodsza kuzynka Tereska. Wydawać by się mogło, że czas przedświąteczny powinien być radosny. Dzieci pieką pierniczki, ciocia uczy go wyrabiać ze słomki gwiazdki. Jednak Antek nosi w sercu zadrę. Nie potrafi do końca poradzić sobie z uczuciami do swojego młodszego brata, który jako niemowlę absorbuje wszystkich dookoła. 

Kim jest "czerwona czapeczka"?
Czego nauczy się Antek tuż przed Wigilią?
I o co tak naprawdę chodzi w Święta?

Książka w sam raz dla całej rodziny. Szczególnie polecam tym, którzy już doczekali się pociech. Może znajdziecie tu kilka dobrych rad.  

Wszyscy też wypatrują tej samej pierwszej gwiazdki.
I wszyscy się jej doczekają!
Tylu czekających ludzi!
I jedna mała, złota gwiazdka na wielkie święta miłości. Na Boże Narodzenie. 

Ten fragment ujął mnie najbardziej. Wypatrujcie już niebawem pierwszej, złotej gwiazdki i nie zapominajcie, że Boże Narodzenie to święto ogromnej Miłości.

 

« 1 »

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL