Nowy numer 46/2018 Archiwum

Oj, zapłacimy, zapłacimy

Hurtowa cena prądu jest dzisiaj o ponad 60 proc. wyższa niż rok temu. I to nie koniec wzrostów. Dlaczego prąd drożeje i jakie będą tego konsekwencje, nie tylko te w naszych portfelach, ale w skali kraju?

W Polsce ceny prądu dla odbiorców indywidualnych ustala Urząd Regulacji Energetyki. Przed wyborami samorządowymi o ewentualnych podwyżkach taryf zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezes URE mówić nie chcieli. Ten ostatni, Maciej Bando, stwierdził, że o tym, czy podwyżki będą i jaka będzie ich skala, można będzie powiedzieć dopiero pod koniec tego roku, bo dopiero wtedy sprzedawcy prądu złożą w URE odpowiednie dokumenty (tzw. wnioski taryfowe). Zapewnienia Urzędu i samego premiera brzmią jednak dość mało wiarygodnie w obliczu tego, że rząd, jak gdyby spodziewając się koniecznych podwyżek, pracuje nad ustawą, która ma rekompensować podwyżki cen prądu. To w końcu będą te podwyżki czy nie?

Zła perspektywa

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji