Nowy numer 14/2020 Archiwum

Sondaż: Kto wygrałby wybory do Sejmu, gdyby odbyły się 1 października?

W sejmowych ławach zasiedliby przedstawiciele 6 ugrupowań.

Według sondażu przeprowadzonego przez pracownię Pollster na zlecenie "Super Expressu" 1 października największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Na obecnie rządzącą partię zagłosowałoby 41 procent ankietowanych. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły Platformy i Nowoczesnej. Koalicja ta mogłaby liczyć na 31 procent głosów. To wynik niższy o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni. Z 9 procentowym poparciem sejmowe progi przekroczyliby przedstawiciele ruchu KUKIZ '15. 

W niższej izbie parlamentu zasiedliby też po przerwie posłowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Oddanie na nich swojego głosu zadeklarowało 7 proc. badanych. 6 proc. poparcie odnotowało Polskie Stronnictwo Ludowe.

 

 

« 1 »

Polecamy

 • NICK
  03.10.2018 15:57
  Cóż, jak widać totalnym nawet wrzutki onetu skoordynowane z płatnymi komentarzami na rożnych portalach niewiele tu nie pomagają...
 • @nick
  03.10.2018 19:45
  Pisz po "polskiemu" bo jęz. Polski to Twoja porażka.
  doceń 1
 • tolek
  03.10.2018 20:55
  polski jako przymiotnik piszemy z małej litery :D
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama