Nowy numer 28/2018 Archiwum

Politycy zapominają o Opatrzności

O relacji Kościoła do Prawa i Sprawiedliwości, totalnej opozycji i instrukcji polskich biskupów do adhortacji Amoris laetitia mówi abp Marek Jędraszewski.

Bogumił Łoziński: Czy, jak twierdzi opozycja, Kościół zapisał się do PiS-u?

Abp Marek Jędraszewski: Nie słyszałem jeszcze tego sformułowania, ale wyobrażam sobie, że takie oskarżenia mogą się pojawiać. One biorą się stąd, że Kościół głosi obiektywne wartości moralne, zwłaszcza jeśli chodzi o małżeństwo, koncepcję rodziny. Podkreśla też znaczenie miłości do ojczyzny, patriotyzmu, tego, „żeby Polska była Polską”, a program PiS w wielu punktach jest z tym nauczaniem zbieżny. Jednakże to nie Kościół wpisuje się w PiS, ale katolicka nauka społeczna znajduje wyraźne odzwierciedlenie w wielu punktach programu obozu rządzącego, czego nie można powiedzieć o innych partiach, które znajdują się w większej lub mniejszej opozycji wobec świata wartości głoszonych przez Kościół.

Dostępne jest 6% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji