Nowy numer 7/2019 Archiwum

Timmermans: KE wystąpiła do Rady UE o zorganizowanie formalnego wysłuchania Polski

W ubiegłym tygodniu KE wystąpiła do Rady UE o zorganizowanie formalnego wysłuchania Polski - powiedział w środę w PE w Strasburgu podczas debaty na temat praworządności w Polsce wiceszef KE Frans Timmermans.

"W ubiegłym tygodniu KE wystąpiła do Rady UE o zorganizowanie formalnego wysłuchania z udziałem Polski w kontekście art. 7 ust. 1 traktatu unijnego" - powiedział Timmermans. Dodał, że "należy szybko znaleźć rozwiązanie tej sytuacji". "To jest w interesie wszystkich państw członkowskich i KE" - powiedział, dodając, że polski rząd musi podjąć szybkie działania, by rozwiązać kwestie dotyczące sądownictwa.

Timmermans wspomniał też o swojej planowanej na 18 czerwca wizycie w Polsce i spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Przejęzyczył się przy tym i zamiast powiedzieć, że wybiera się do Warszawy, powiedział, że jedzie do Moskwy. "Pojadę do Moskwy, by kontynuować dialog z władzami polskimi" - zaznaczył.

Po chwili jednak się poprawił. "To straszny błąd. (...) Przepraszam" - zaznaczył.

« 1 »

Zobacz także

 • Ćesnaja aszybka
  13.06.2018 16:09
  To straszny błąd... powiedzieć co się myśli. A myśli się to co się wie. Wiadomo, w Kraju Przywiślańskim białe niedżwiedzie chodzą po ulicy, a Cesarz urzęduje w Moskwie i z nim trzeba gadać. Powodzenia, Gospodin Timmiermans.
  doceń 8
 • krut00
  13.06.2018 16:53
  Pan Timmermans, powiedział to co naprawdę myślał. Ciekawe jaką część Polski Moskwa obiecała Berlinowi, bo że już jest sprzedana to jasne.
  doceń 12
 • Gosc
  13.06.2018 20:26
  Tu nie o sądownictwo i praworządność chodzi a o to, że PiS wygrał wybory i Berlin stracił wpływy na Polski rząd i Polskę.
  doceń 13
 • MATEO
  13.06.2018 23:10
  Polska pod rządami PiSu przypomina Rosję pod rządami Jedinaj Rassiji, to i przejęzyczyć się można.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL