Nowy numer 8/2019 Archiwum

Irlandia: 40 dni pokuty dla życia i wiary

40 dni pokuty, aby wynagrodzić Bogu za grzech, prosząc o miłosierdzie i przebaczenie. To odpowiedź irlandzkich katolików na przegrane referendum z ubiegłego tygodnia, w którym naród opowiedział się przeciw życiu.

Wydarzenie jest organizowane przez grupę pro-life, która w listopadzie ubiegłego roku zebrała około 30 tys. osób na modlitwie różańcowej na wybrzeżu. Organizatorka obu przedsięwzięć, Kathy Sinnott powiedziała redakcji Lifesitenews, że jest załamana nie tylko przegranym referendum, ale również ilością głosów oddanych za usunięciem ochrony nienarodzonych z konstytucji.

Poruszona sytuacją działaczka postanowiła rozpocząć duchową walkę przeciw nowej kulturze śmierci na Zielonej Wyspie. Sinnot przypomina przesłanie Benedykta XVI z listu do Irlandczyków, który napisał, że poprzez pokutę, żal i wynagrodzenie przyjdzie uleczenie Kościoła i narodu w tym kraju.

Publiczna pokuta rozpoczęła się 30 maja i potrwa do 6 lipca.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • gut
  01.06.2018 19:43
  To ma Sens. ;)
 • Gość
  01.06.2018 21:37
  każdy?każda zostanie rozliczony za swoje czyny, a nie do jakiego narodu należy
 • woj
  01.06.2018 22:56
  Super ;) skuteczne jak malowanie kredkami po zamachach we francji. Ale ofiarom aborcji będzie lżej kiedy będą miały świafomość, że ktoś nie zjadł kurczaka na obiad.
 • SirPL
  02.06.2018 11:22
  @WAS - dlaczego nie wierzysz w moc Bożą? Wielokrotnie na kartach Pisma Świętego Bóg interweniował właśnie wtedy, gdy wszyscy sądzili, że sprawa jest przegrana i nic nie da się już zrobić. Pokuta przed czy po referendum...? Jakie to ma znaczenie - Bóg jest ponad czasem!
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL