Nowy numer 42/2018 Archiwum

Papież o pedofilii: Zero tolerancji, kary dla księży

„Zero tolerancji dla pedofilii” - tymi słowami papież Franciszek mówi o problemie wykorzystywania seksualnego małoletnich przez duchownych w filmie Wima Wendersa „Pope Francis - a man of his word”.

Od 14 maja jest on na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych, a swój prapremierowy pokaz miał dzień wcześniej na festiwalu filmowym w Cannes. Skłonność pedofilską nazwano w nim chorobą.

Franciszek powtórzył, że „Kościół powinien karać księży”, którzy się tego dopuścili, a biskupi mają ich odsuwać od pełnienia funkcji kapłańskich. Ponadto „Kościół powinien towarzyszyć rodzicom” wykorzystanych dzieci „przy złożeniu doniesienia przed sądem cywilnym”.

- Nie ma innego rozwiązania. Tolerancja zero. Bo to jest przestępstwo. Nie, gorzej - to pozostawić [dziecko] przy życiu, ale zniszczonym - podkreślił papież.

« 1 »

Zobacz także

 • Dario
  15.05.2018 18:10
  Bogu niech będą dzięki za dobrego i mądrego papieża Franciszka.
  doceń 4
 • DoBRY PAPIEŻ
  15.05.2018 19:11
  Tak rób! Poważnie. To są nieliczne wilki, ale dla zachowania dobrego obrazu Kościoła trzeba nad nimi panować. Kocham Pana Jezusa.
  doceń 3
 • Tomek
  15.05.2018 20:17
  Dziękuję Panu za Papieża Franciszka. Każdego dna modlimy się w naszej rodzinie za naszego kochanego Ojca Świętego.
 • Tomcio
  16.05.2018 09:19
  Proponuje podobne podejście do księży-homosiów. Oczyścić Kościół, niech duchowni świecą świętością i czystością a nie, za przeproszeniem, czym innym...
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy