GN 32/2018 Archiwum

Mija 10 lat od śmierci sługi Bożej Chiary Lubich

„Aby byli jedno” – dla tych słów przyszła na świat. Założycielka Ruchu Focolari pokazywała i pokazuje tysiącom ludzi na całym świecie jedność jako dar i jako życiowe zadanie.

Jako młoda dziewczyna usłyszała od pewnego kapłana pytanie: – Czy mogłaby mi Pani poświęcić godzinę? Odpowiedziała: – Ależ nie tylko godzinę, ale cały dzień!

Uderzony jej wspaniałomyślnością ksiądz skwitował deklarację słowami: „Bóg kocha Panią nieskończenie!”.

Te słowa stały się ziarnem, które rozrosło się po dziesięcioleciach w ogromne i piękne drzewo. Bóg-Miłość stał się podstawą duchowości Ruchu Focolari. Jest siłą napędową każdej działalności focolarinów. Miłość odkrywają również w opuszczeniu Jezusa na krzyżu – w tym życiodajnym, tajemniczym cierpieniu, które stało się źródłem jedności z Bogiem i bliźnim dla świata i dla każdego człowieka.

Dziś Dzieło Maryi (tak brzmi oficjalna nazwa Ruchu Focolari, zatwierdzona przez Kościół wraz ze statutami) jest obecny na pięciu kontynentach w ponad 180 krajach świata. Również w Polsce.

Więcej o Chiarze Lubich i o jej procesie beatyfikacyjnym w tekstach:

oraz na polskiej stronie Ruchu Focolari:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama