Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wiadomo, gdzie stanie warszawski pomnik Lecha Kaczyńskiego

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zgodę na lokalizację pomnika b. prezydenta Lecha Kaczyńskiego przed budynkiem Garnizonu Warszawa, naprzeciwko Placu Piłsudskiego - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka wojewody Ewa Filipowicz.

Jak wyjaśniła, decyzja lokalizacyjna została wydana na wniosek Społecznego Komitetu Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010.

Filipowicz dodała, że teren, na którym ma stanąć pomnik, to działka należąca do Skarbu Państwa.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, który jest członkiem społecznego komitetu, powiedział w sobotę, że pomnik upamiętniający Lecha Kaczyńskiego "w tej chwili jest wykonywany". Wyjaśnił, że ten pomnik będzie odlany z brązu, a jego odsłonięcie planowane jest na jesień.

Jako pierwsze informacje o decyzji wojewody ws. lokalizacji pomnika podało radio RMF FM.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  12.03.2018 16:23
  a musi być taki pomnik?
  doceń 24
 • Gość
  12.03.2018 16:42
  Teren, na którym stanie pomnik, został wcześniej wyjęty spod administracji stołecznego samorządu tylko po to aby można było postawić ten pomnik. Sztuka dla sztuki.
  doceń 20
 • Gość
  12.03.2018 17:51
  Mam nadzieje, ze obok stana pomniki wszystkich prezydentow üo 1989 roku.
 • Pytam
  12.03.2018 22:04
  Kto to ten L.Kaczyński? Czym lub kim był? Nie znam a powinienem???

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama