Nowy numer 31/2020 Archiwum

Polski mistrz świata z różańcem na torze

Szymon Sajnok zdobył złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym. W przerwach między wyścigami modlił się na różańcu.

Szymon Sajnok ma niespełna 21 lat i ogromną wolę wygrywania. To największa polska nadzieja na medal igrzysk olimpijskich w kolarstwie torowym w Tokio w 2020 r. W ten weekend zdobył tytuł mistrza świata na torze w holenderskim Apeldoorn.

Sajnok podkreśla, że w jego życiu szczególne miejsce ma Pan Bóg. Na zdjęciu z finiszu na jego piersi wisi srebrny krzyżyk, a jak zauważyli dziennikarze "Przeglądu Sportowego" w przerwach między wyścigami młody Polak modlił się na różańcu.

– Wierzę w to, że Bóg mi pomaga i czuwa nade mną. Po cichu liczyłem na to, że zdobędę medal. Umacniałem się w tym przekonaniu po każdym starcie - powiedział po wygranej nowy mistrz.

Zobacz rywalizację, w której zwyciężył Polak:

Szymon Sajnok 03-03-2018 Apeldoorn MŚ Kolarstwo Torowe
Janek Wisniewski

« 1 »

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także