Nowy numer 24/2018 Archiwum

Hiszpańska zakonnica podsekretarzem kongregacji

Hiszpańska zakonnica została podsekretarzem Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Na to stanowisko Franciszek mianował 64-letnią s. Carmen Ros Nortes ze Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia (NSC).

S. Carmen pochodzi regionu Murcja, gdzie urodziła się 20 grudnia 1953 r. W 1986 r. Złożyła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Matki Bożej Pocieszenia. Studiowała teologię (specjalizuje się w mariologii) i pedagogikę katechetyczną. Była misjonarką w Korei Południowej. Od 1992 r. pracuje w Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Na czele kongregacji stoi kard. João Bráz de Aviz z Brazylii, sekretarzem jest abp José Rodríguez Carballo OFM z Hiszpanii, zaś drugim z podsekretarzy o. Sebastiano Paciolla OCist z Włoch.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama