Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chłopiec z zespołem Downa twarzą marki Gerber w roku 2018

Roczny chłopiec z zespołem Downa Lucas Warren został twarzą marki Gerber w roku 2018. Wybrano go spośród ponad 140 tysięcy maluchów, zgłoszonych do konkursu.

Lucas ma roczek, pochodzi z Dalton w amerykańskim stanie Georgia. Jest pierwszym dzieckiem z zespołem Downa, które wygrało konkurs Gerbera w całej jego 90-letniej historii. Jego rodzina otrzyma za to 50 tysięcy dolarów. Wizerunek malucha będzie wykorzystywany przez cały bieżący rok w kampaniach reklamowych.

- Mamy nadzieję, że wpłynie to na wszystkich, zwróci uwagę na potrzeby społeczności osób specjalnej troski i pomoże im być akceptowanymi i pozbawionymi ograniczeń. One mają potencjał, by zmieniać świat, tak jak wszyscy inni - stwierdził ojciec Lucasa, Jason Warren.

- Może on i ma zespół Downa, ale zawsze jest przede wszystkim Lucasem - dodała jego matka Cortney Warren.

W niektórych krajach wszystkie bądź prawie wszystkie dzieci z zespołem Downa są zabijane przez urodzeniem. Na Islandii wskaźnik ten wynosi 100 proc., w Danii - 98 proc.

« 1 »

Zobacz także

 • gość
  08.02.2018 14:54
  dużo mowy o rodzeniu chorych dzieci, a mało o profilaktyce chorób zakaźnych, które mają wpływ na zdrowie kobiety w tym w ciąży, toksoplazmoza, toksocaroza, chlamydia, a potem zbiórki na dzieci z chorym oczkiem czy innym wodogłowiem
 • gut
  08.02.2018 15:19
  Fenomen. :)
  doceń 2
 • MBTM
  08.02.2018 16:25
  Jak się tu nie uśmiechnąć na widok tak uradowanego dziecka. :-). Dziękuję, bo po ciężkiej robocie poprawiliście mi humor :-) .
  doceń 5
 • maro
  09.02.2018 07:30
  Mistrz świata :)
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama