Nowy numer 28/2018 Archiwum

„W Kościele katolickim dzieją się niezwykłe rzeczy”

Niezwykłe świadectwo przedstawicielki jednej z protestanckich wspólnot.

Stacey Campbell wraz z mężem Wesley'em od ponad 35 lat angażują się w dzieła ewangelizacji. Założyli m.in. organizację miłosierdzia „Be A Hero”, zajmującą się zagrożonymi dziećmi. Stacey jest także członkiem „Gathering in the Holy Spirit” – konferencji liderów wspólnot charyzmatycznych Kościoła katolickiego i liderów wolnych Kościołów (non-denominational), organizowanej w Rzymie na rzecz jedności chrześcijan.

Przed jednym z tych spotkań, Stacey, aby się przygotować, czytała Katechizm Kościoła Katolickiego. „Przeczytałam o tym, w co [katolicy] wierzą na temat Maryi, przeczytałam o tym, w co wierzą na temat zbawienia – i szczerze (...) – było to najbardziej precyzyjne teologiczne streszczenie, jakie w życiu czytałam. Co więcej, wiele rzeczy, których mnie nauczono w teologii reformowanej o tym, w co wierzą katolicy, okazało się po prostu nieprawdziwych” – opowiada. Odkryciem było dla niej „poznanie katolików, którzy kochali Jezusa z całego swojego serca, mieli z Nim osobistą relację i walczyli o wiarę”.

Szczególnym doświadczeniem Stacey Campbell stała się wspólna modlitwa w Argentynie, w 2007 roku, z udziałem jednego z kardynałów. Nazywał się Jorge Bergoglio...

„Mówię to wszystko, aby pokazać wam, i stoję przed Bogiem, a Bóg jest mi świadkiem, że w Kościele katolickim dzieją się niezwykłe rzeczy” – zapewnia Campbell.

Stacey Campbell. Będziesz następnym papieżem.
glosnapustyni

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • m4ric
  04.01.2018 11:47
  Jestem poruszony. Nie miałem pojęcia, jak wiele rzeczy dzieje się w momencie, kiedy stajemy razem jako chrześcijanie. Dziękuję!
  doceń 9
 • Megi
  05.01.2018 21:47
  Pani Campbell, skoro jest tak jak Pani twierdzi, to dlaczego Pani tkwi w przeklętej przez KK od 500 lat herezji???.....Człowiek,który odkrywa w życiu PRAWDĘ porzuca kłamstwo w którym żył...
 • ktośtam
  07.01.2018 17:06
  „Przeczytałam o tym, w co [katolicy] wierzą na temat Maryi, przeczytałam o tym, w co wierzą na temat zbawienia – i szczerze (...) – było to najbardziej precyzyjne teologiczne streszczenie, jakie w życiu czytałam." dzięki za wyjaśnienie, bo jakoś większości z tego Katechizmu nie rozumiem
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama