Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pół miliona podpisów pod inicjatywą "Zatrzymaj Aborcję"

Trwa ostatni tydzień zbiórki podpisów pod inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”. Do tej pory podpis złożyło ponad pół miliona Polaków.

Wysoki wynik dotychczasowej zbiórki możliwy był dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli zjednoczonych wokół żądania zapewnienia prawnej ochrony życia dzieciom podejrzanym o chorobę lub niepełnosprawność. Świadczy o tym fakt, że codziennie są przysyłane do Komitetu „Zatrzymaj Aborcję” setki kopert z podpisami. Dokumenty wysyłane są z całej Polski, ale również z zagranicy.

Poparcie dla projektu zadeklarowało wielu polityków, m.in.: Beata Szydło, Stanisław Karczewski czy Jarosław Gowin. Jeżeli nowelizacja ustawy zostanie uchwalona przez parlamentarzystów, swój podpis zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

Przeliczone podpisy zostaną złożone w Sejmie przed końcem listopada. Organizatorzy akcji apelują, aby wszyscy, którzy wyrazili swoje poparcie dla inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” i zbierali pod nią podpisy, jak najszybciej odesłali wypełnione listy na adres widoczny na kartach, tak, by zdążyły dojść przed końcem bm. W nadchodzących dniach można jeszcze organizować ostatnie zbiórki.

Pomóc w ostatnim tygodniu zbiórki można poprzez stronę: http://zycierodzina.pl/zatrzymaj-aborcje/

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Przygnebiona
  15.11.2017 16:24
  No nie wiem, czy to zachwycajacy wynik jak na katolicki 38 mln. kraj. Tym bardziej, ze pod swoim projektem feministki zebraly ponad 400 tys. Szczerze mowiac martwi mnie to.
 • Godzilla
  15.11.2017 20:03
  Obstawiam, że projekt i tak nie będzie procedowany w sejmie. Stąd ta inicjatywa posła Pis, który niejako ubiegł inicjatorów projektu i złożył analogiczne zapytanie w TK. Zeby uniknąć glosowania w sejmie i ewentualnych protestow czy zamieszania na ulicy, Kaczynski powie, ze czekamy na wyrok TK - co oczywiście może potrwac
 • TomaszL
  16.11.2017 09:27
  Bardzo cieszy każdy podpis, każdy głos za życiem.

  Ale smuci, że w kraju katolickim, gdzie zgodnie z badaniami około 90% Polaków uznaje się za katolików, 40% (tak z 10 mln. dorosłych) co niedzielę chodzi do kościołów tylko 500 tys. tj 5% uczestników coniedzielnych Mszy św. chce być za życiem.

  A gdzie reszta? Milcząc są przecież jednoznacznymi zwolennikami aborcji eugenicznej. Tym razem nie ma już żadnych wykrętów, wręcz Biskupi zachęcali do składania podpisów. I tak właśnie wygląda katolicyzm w Polsce.
  Tam wyglądają katolicy wychowani an ruchach oazowych, jakiś odnów itd. Tak wyglądają katolicy tradycjonaliści. Zwolennicy przed i po SVII.

  Może właśnie ta zbiórka obudzi w końcu wielu z wielkiego samozadowolenia i zacznie się praca u podstaw. Głoszenie kerygmatu i głoszenie Prawdy. A nie głaskanie po główkach. Bo owoce tego głaskania widać gołym okiem.
  doceń 1
 • Jacek
  16.11.2017 10:49
  Do TomaszL, najtrudniej o poparcie tego dzieła wśród neonów

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama