Nowy numer 48/2022 Archiwum

IMGW: W nocy nadal silny wiatr

W nocy z poniedziałku na wtorek nadal będzie dość silnie wiało - zapowiada IMGW; we wschodnich województwach Polski wciąż obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia o silnym wietrze, dla woj. pomorskiego - drugiego stopnia. Dla kilku regionów wydano ostrzeżenia o opadach śniegu.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wciąż obowiązują dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze aktualne są dla woj. pomorskiego - subregion nadmorski.

Wydano także ostrzeżenia pierwszego stopnia o opadach śniegu dla województw: podkarpackiego - subregion Bieszczady i Beskid Niski, małopolskiego - subregion południowy i śląskiego - subregion Beskid Śląski i Żywiecki.

Jak wynika z prognozy IMGW, temperatura minimalna w nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju wynosić będzie od 0 do 3 stopni Celsjusza, a w rejonach podgórskich - od minus 5 do 0 stopni; na wybrzeżu - od 3 do 5 stopni. Na Pomorzu, Kujawach, w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej lokalnie IMGW prognozuje przy gruncie spadek temperatury do minus 2 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h, we wschodniej połowie kraju do 70 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie silny i bardzo silny, w porywach do 90 km/h.

Z kolei we wtorek IMGW prognozuje na północnym wschodzie oraz na północy przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W rejonach podgórskich spodziewane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu; na zachodzie i południowym zachodzie miejscami opady deszczu.

We wtorek temperatura maksymalna wynieść ma od 4 stopni na wschodzie do 9 stopni na północnym zachodzie i nad morzem, a w rejonach podgórskich od 0 do 5 stopni. Wiatr będzie słabszy - przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, we wschodniej połowie Polski w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr będzie wciąż silny, w porywach do 70 km/h.

Jak przypomina IMGW, w przypadku ostrzeżenia pierwszego stopnia przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia; prowadzenie działalności jest utrudnione i niebezpieczne. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne powodujące duże straty materialne i zagrożenie życia, które znacznie ograniczają one prowadzenie działalności, w związku z tym zalecana jest ostrożność.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze