Nowy numer 42/2019 Archiwum

Masz 16-29 lat? Papież Franciszek ma do Ciebie kilka pytań...

Młodzi Polacy mogą już odpowiadać na ankietę, rozpisaną przed przyszłorocznym synodem, poświęconym młodzieży. Papież i ojcowie synodalni proszę młodych o ocenę Kościoła w różnych aspektach jego działalności oraz o sugestie co do tego, jakie są dziś najpilniejsze zadania dla Kościoła.

Anonimowa ankieta w języku polskim dostępna jest pod internetowym adresem: synod2018.pl.

Papież Franciszek i ojcowie synodalni chcą wiedzieć, kim są i czym żyją ludzie młodzi, jaki jest ich stosunek do Pana Boga i Kościoła. Jedno z pytań dotyczy tego, co młodzi uważają za potrzebne do osobistego spełnienia. Inne - o poziom zaufania do różnych instytucji, o autorytety, o plany edukacyjne, zawodowe i rodzinne, a także o ewentualną emigrację. W ankiecie znalazły się także punkty, dotyczące zaangażowania społecznego i politycznego młodych, wolontariatu. Są pytania o obraz Boga, a także fundamentalne pytanie: "Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?" Papież i ojcowie synodalni proszę młodych o ocenę Kościoła w różnych aspektach jego działalności oraz o sugestie co do tego, jakie są dziś najpilniejsze zadania dla Kościoła.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • PTaraski
  20.09.2017 08:37
  Po "synodzie o rodzinie", ta kolejna ankieta nie zwiastuje niczego dobrego. Pan Bóg jednak nie pozwoli zmienić ani Wiary ani Moralności, ani też szydzić z Siebie. Mamy w ostatnim półroczu naprawdę dużo znaków Jego zagniewania: trzęsienie ziemi w Nursii, w przeddzień "świętowania" rewolucji protestanckiej - rewolucji przeciwko Kościołowi, wierze i moralności. Ostatnio przeszły nad USA dwa niszczycielskie huragany, nadchodzi trzeci. Teraz bardzo silne trzęsienie ziemi w Meksyku, dodajmy ponowne, http://gosc.pl/doc/4196104.Trzesienie-ziemi-w-Meksyku-trwa-akcja-ratunkowa.
  doceń 11
 • Gość
  20.09.2017 09:37
  Jako komentarz podam fragment felietonu Franciszka Kucharczaka z GN 23/2006:  Dziennikarz: „Dlaczego został pan krytykiem literackim?”. Krytyk literacki: „Bo ja od dzieciństwa nienawidziłem książek”. Niektórzy z podobnych powodów zostali krytykami Kościoła katolickiego. Stali się jego „znawcami”, bo go nie lubią. Tworzą więc w publikacjach Kościół swoich marzeń. Niczego tam nie trzeba, a wszystko wolno. Tam duchowni są wybierani w wyborach powszechnych spośród osób płci żeńskiej lub nijakiej, pod warunkiem tylko, że deklarują ateizm albo przynależność do Hare Kriszna. Nie muszą nosić stroju duchownego, wystarczy strój Ewy plus plasterek antykoncepcyjny. Kościół marzeń dopuszcza aborcję, eutanazję, rozwody, błogosławi każdą parę, która się nawinie, trójkąt, czworokąt albo i pentagram. Tam teologia tworzy się drogą referendów, a zasady moralne zmienia się zgodnie z wynikami sondaży.  Zwracam uwagę na ostatnie zdanie tego cytatu. Tutaj mamy właśnie próbę budowania takiego jak wyżej opisany "Kościoła marzeń" przy użyciu tej ankiety.
  doceń 15
 • gość
  20.09.2017 11:09
  Jak wiemy z doświadczenia synodu o rodzinie ankiety w Kościele nie wróżą niczego dobrego... W ogóle skąd się wziął pomysł sondowania opinii wiernych w Kościele? bo na pewno nie z Ewangelii. Pan Jezus nie rozpoczynał nauczania od pytania o zdanie uczniów, ani słuchających Go tłumów, a teraz mamy ankietę za ankietą.
  Następny temat do ankietowania będzie zapewne : które przykazanie Dekalogu sprawa ci największą trudność i co byś w tym zakresie zaproponował?
  doceń 17
 • Gość
  20.09.2017 14:15
  Ankieta może dać mylne wyniki. Np. nie uwzględniono w niej, że ktoś nie ma dzieci BO NIE MA ŻONY albo, że rodzice już zmarli i dlatego "nie wyprowadziłem się z domu rodzinnego" (bo nie musiałem). Są jeszcze inne pytania, na które nie można było dać właściwej odpowiedzi i trzeba było dać inną zbliżoną, ale już mylącą wynik.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL