Nowy numer 47/2019 Archiwum

Młodzi będą audytorami na zgromadzeniu Synodu Biskupów w 2018 r.

Na zgromadzeniu Synodu Biskupów poświęconym młodzieży, które odbędzie się w październiku 2018 r., będą obecni także ludzie młodzi. Zapowiedział to kard. Lorenzo Baldisseri, sekretarz generalny Synodu.

Młodzież znajdzie się wśród synodalnych audytorów. Będą to nie tylko katolicy, ale również przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich, tradycyjnie uczestniczący w zgromadzeniach synodalnych.

Kard. Baldisseri wyjaśnił, że audytor ma prawo nie tylko uczestniczyć w obradach, słuchając wystąpień ojców synodalnych, którymi są biskupi, ale także zabierać głos, zarówno na posiedzeniach plenarnych, jak też podczas pracy w małych grupach roboczych.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  06.09.2017 09:13
  Znowu "młodzi". Faworyzuje się pewną grupę osób i jednocześnie dyskryminuje większość pozostałych. Najgorsze jest to, że ŚDM wymyślił największy przeciwnik takiej segregacji ludzi...
  doceń 3
 • to jakiś żart?
  06.09.2017 09:22
  Będą to nie tylko katolicy, ale również przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich.. to w końcu synod KK czy KK+lutry?
  doceń 5
 • PTaraski
  06.09.2017 10:01
  "Młodzi będą audytorami na zgromadzeniu synodu biskupów"

  Nie wyszło z biskupami na synodzie "o rodzinie", to teraz trzeba wprowadzić "audytorów" zewnętrznych, najlepiej młodzież, bo jest najbardziej niezorientowana. Wtedy postawie niektórych biskupów, w tym Mokrzyckiego, Gądeckiego i Hosera, Pella, ... zawdzięczamy, że nie przeszedł dokument - zresztą przygotowany nie przez synod, ale przez pewne tajne gremium jeszcze przed synodem - akceptujący cudzołóstwo i homoseksualizm.

  Ale i tak w adhortacji posynodalnej Amoris Laetetia w zawoalowany sposób uznano cudzołóstwo, a nawet zalecono je jako środek na "dochowanie wierności" ale ... nowemu partnerowi. Nie mówiąc o tym, że podważono katolicką etykę sugerując jakoby zachowanie przykazań było ideałem, do którego trzeba dążyć, a nie bezwzględnie obowiązującymi normami.

  Organizatorzy nauczeni doświadczeniem z synodu postanowili tym razem zmienić grono "audytorów" i dodać młodzież, w tym innych wyznań, która nie wierzy w to, co wierzymy my katolicy. To jest znany trik ze studiów telewizyjnych, gdzie żeby zmanipulować dyskusję, zaprasza się odpowiednią publikę. Np. na dyskusję o sprawach etyki i moralności, ochrony życia zaprasza się młodzież z ruchu Palikota i okolic. I wiadomo jak taka dyskusja wygląda - jak mecz do jednej bramki, gdzie nie liczy się racja i argumenty, ale złe emocje.

  Jednak tak powstały dokument nie będzie miał żadnej wartości dla Kościoła, ani żadnej mocy wiążącej.

  Pewnie niedługo doczekamy się referendum w sprawie ważności przykazań, z pytaniami typu: czy jesteś za utrzymaniem przykazania x, i tak dla x = 1, ... 10. A potem będą pewnie decyzje na podstawie sąd ulicznych.
  doceń 10
 • Bolek
  06.09.2017 11:25
  Proponuję zaprosić również ateistów, satanistów i pastafarianów... a co, niech się wszyscy wypowiedzą! A następnym razem również przedstawicieli innych gatunków (nie jesteśmy wszak ludzkimi szowinistami, inne gatunki też mają "zmysł wiary" i mogą nas nim "ubogacić").
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama