Nowy numer 28/2018 Archiwum

Gronkiewicz-Waltz: Czuję się poszkodowana, a nie winna

Nie mam zamiaru stawać przed komisją; uważam, że to walka czysto polityczna - powiedziała w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana w TOK FM, czy stawi się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

"Jeśli policja będzie mnie musiała doprowadzić, to trudno, ale przynajmniej wszystko będzie obnażone, że to była ustawa przeciwko mnie, a nie dla wyjaśnienia sprawy. Uważam, że to walka czysto polityczna" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Czuję się poszkodowana, a nie winna. Władze przede mną wydały ponad 2 tysiące decyzji zwrotowych od 1990 r. Walczyłam z ministrem Rostowskim i Gradem o tę ustawę reprywatyzacyjną. Wtedy odpowiedzią było, że jest kryzys finansowy i nie ma na to pieniędzy" - mówiła prezydent stolicy.

Jak podkreśliła, wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki nie zagłosował za +małą+ ustawą reprywatyzacyjną, która - zdaniem prezydent Warszawy - uchroniła wszystkie miejsca celu publicznego. "Nie zwracamy nieruchomości pod przedszkolami, żłobkami, szkołami, budynkami rządu. Ustawa musi zostać uchwalona jak najszybciej, bo inaczej sądy będą zarządzać odszkodowania. Moja ustawa, dzięki pani premier Ewie Kopacz, jest pierwszą od 27 lat ustawą, która tę sprawę próbuje rozwiązać" - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zgodziła się, że sprawę kontrowersji reprywatyzacyjnych należy wyjaśnić. "Są od tego odpowiednie organy, jest CBA, prokuratura, sądy. Są normalne konstytucyjne organy - zaznaczyła. - Jestem za. Dlatego dostarczam tej komisji wszelkich materiałów. Niech ona skieruje je do odpowiednich organów, ale sama nie ma takiej kompetencji. Przewodniczący, który o wszystkim decyduje jest politologiem, a nie prawnikiem". "Dostarczam wszystkich dokumentów, moi pełnomocnicy wypowiadają się w imieniu miasta" - dodała.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  10.08.2017 14:48
  a ja wierzę w uczciwość Pani Hanny Gronkiewicz- Waltz. Fajna silna babka.
  doceń 0
 • Gość
  13.08.2017 10:41
  Cwana babka z tej HGW, tak jak i cwana była PO. Ale cwaniactwo nie jest cnotą lecz grzechem
  doceń 3
 • Gość
  14.08.2017 20:22
  Należy w końcu usunąć tę bezczelną butną panią z funkcji prezydenta stolicy.
  doceń 3
 • Gość
  16.08.2017 06:53
  Hańba Gronkiewicz Waltz, Handel Gruntami Warszawy :-) Ludzie są pomysłowi. PO za dużo przehandlowała Polski, żebym miał uwierzyć w argumenty HGW. Tusk dalej trzyma raczej z Niemcami niż z Polską.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama