Nowy numer 46/2018 Archiwum

Facebook tłumaczy się z zablokowania ponad 300 prawicowych profili

W niedzielę rano Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chwalił się, że to zasługa ich akcji.

OMZRiK poinformował, że w ostatnim czasie zgłosił administracji Facebooka ponad 2 tys. profili, które jego zdaniem łamią obowiązujące w Polsce prawo. 

Gdy sytuacja stała się głośna, Facebook przesłał portalowi Wirtualnemedia.pl maila, w którym tłumaczy, że blokada ponad 300 stron nie ma związku z akcją OMZRiK:

W wyniku błędu jednego z naszych systemów bezpieczeństwa w ostatni weekend doszło do tymczasowego zawieszenia niektórych stron na platformie. W momencie jego wykrycia przywróciliśmy wszystkie dotknięte strony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z ich kilkugodzinną niedostępnością. /komunikat biura prasowego Facebooka/

Z wyjaśnień, jakich OMZRiK udzielił Wirtualnymmediom.pl, dowiadujemy się, że "albo jedna ze stron weekendowych wydarzeń mija się z prawdą, albo też doszło do zaskakującego zbiegu okoliczności".

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  01.08.2017 20:46
  Mija się z prawdą... he,he... ale nowomowa. Po prostu kłamie i tyle. FB jest z tego znany.
  doceń 3
 • DJ_Mac
  02.08.2017 22:16
  Facebook jest firmą łamiącą polskie prawo, dobre obyczaje i odpowiedzialność jaką nosi jako monopolista. Należy go również zawiesić. Przypadkowo, lub nie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy