Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kontrowersje po nieobecności przedstawiciela PO w programie TVP Info

W niedzielnym programie TVP Info "Woronicza 17" nie wystąpił przedstawiciel PO. Według prowadzącego program Michała Rachonia, udział zaproszonego przez telewizję Marcina Kierwińskiego odwołała Platforma, proponując przyjście Michała Szczerby, na co autorzy programu nie przystali.

Poseł PO Jan Grabiec twierdzi z kolei, że partia jak co tydzień oddelegowała swojego przedstawiciela, który tym razem nie został wpuszczony do studia.

W sobotę na swoim profilu twitterowym Biuro Prasowe Klubu Parlamentarnego PO podało, że "zgodnie z prośbą skierowaną do redakcji programu +Woronicza 17+ o uczestnictwo przedstawiciela Platformy Obywatelskiej w jutrzejszym (tj. 16 lipca 2017 r.) wydaniu programu emitowanym na antenie TVP Info o godzinie 9.45 informujemy, iż do reprezentowania partii został wskazany poseł Michał Szczerba".

Na takie rozwiązanie nie zgodził się Rachoń. "Droga @Platforma_org czasy się zmieniły. Nie wyznaczacie już dziennikarzom gości. Zaprasza ich gospodarz, a nie Przewodniczący @SchetynadlaPO" - napisał na swoim profilu na Twitterze w sobotę.

W niedzielę poseł PO Jan Grabiec zamieścił na swoim twitterowym profilu nagranie wideo, w którym mówi: "Tak jak co tydzień oddelegowaliśmy swojego przedstawiciela, przedstawiciela Platformy Obywatelskiej, zwyczajowo jak co tydzień, biuro prasowe wskazało posła PO jako przedstawiciela Platformy Obywatelskiej w programie Woronicza 17. Niestety pan poseł Michał Szczerba nie został wpuszczony do studia".

Według posła Grabca, to biuro prasowe PiS wydało zakaz wstępu do studia TVP Info dla posła Szczerby.

Rachoń skomentował też sprawę w niedzielę podczas programu. "Zawsze przedstawiciel Platformy Obywatelskiej jest w naszym studio, zawsze zapraszamy przedstawiciela Platformy Obywatelskiej i zawsze w ten sam sposób. W mijającym tygodniu nasz stały gość - Marcin Kierwiński - potwierdził udział w programie, po czym odwołała jego wizytę partia Platforma Obywatelska, informując dziennikarzy, że jedyną osobą, na którą zgodzi się Platforma Obywatelska, będzie pan poseł Michał Szczerba. To jest szantaż, my się przed tym szantażem nie poddamy i w sytuacji, kiedy partia polityczna próbuje wyznaczyć nam konkretnego przedstawiciela, my się na to po prostu nie możemy zgodzić" - powiedział.

« 1 »

Zobacz także

 • obserwator2
  16.07.2017 15:35
  Jestem za tym, aby w prawie wprowadzić obowiązek wpisywania postów ze swoim nazwiskiem i imieniem. Dosyć mamym na różnych portalach rosyjskich trolli, szerzenia nienawiści, ludzi obrażających innych. Dziennikarstwo upada na rzecz powszechnego hejtu wszystkich wobec wszystkiego. Bez konsekwencji. Musimy ponosić odpowiedzialność za swoje słowa.
 • Katholikos
  16.07.2017 17:03
  Polityczna ustawka po prostu. Został zaproszony poseł Kierwiński, a PO chciała wysłać posła Szczerbę który odgrywa rolę w partii polegającą na krzyku, i rozwalaniu programów w TVP i teraz mogą mówić o jakiejś dyktaturze bo ich polityka nie wpuścili :D. Gdyby faktycznie PO chciała dyskutować,debatować, to co za różnica kto będzie w imieniu PO ich program(jeżeli takowy posiadają) przedstawiać?. Zwykła hucpa i żenada jak z szogunem. :-/
  doceń 14
 • Gość
  16.07.2017 21:22
  Ja nie zaprosiłbym do programu żadnego z awanturnych i bezczelnych posłow - ani puczysty Szczerby ani Kierwińskiego
  doceń 4
 • Gość
  17.07.2017 09:07
  Dziwię się, że ktokolwiek myślący chce jeszcze spotykać się w studio TVP z niejakim p. Rachoniem, bardzo usłużnym wobec jedynie panującej władzy. To już nie dziennikarstwo, ale tylko i wyłącznie służalczość i koniunkturalizm.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama