Nowy numer 48/2023 Archiwum

Na mnie już czas

Po co przychodzicie do mnie? Ja jestem łysy hipopotam. W zoologu są lepsze okazy! – mawiał o. Karol Meissner. Lekarz, erudyta, który lubił zmywać naczynia. Mistrz duchowy, który czytał najmłodszym „Koziołka Matołka”.

Zapytałam kiedyś dzieci: „Co was najbardziej pociąga w ojcu Karolu?”. Usłyszałam: „To, że to taki mądry człowiek, a z taką chęcią myje garnki!” – opowiada Aleksandra Gromek z Tychów. – To jest jakaś głęboka prawda o tym niezwykle pokornym człowieku.

Dostępne jest 12% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza