Nowy numer 28/2018 Archiwum

Lider rosyjskiej opozycji zaatakowany. Straci częściowo wzrok?

Aleksiej Nawalny został oblany środkiem odkażającym. Liderowi rosyjskiej opozycji grozi częściowa, ale trwała utrata wzroku w jednym oku.

Do zdarzenia doszło we wtorek ubiegłego tygodnia. Zarejestrowała je kamera monitoringu. Widać na nim, jak Nawalny wychodzi z budynku, wsiada do samochodu i w tym momencie napastniki oblewa go żrącym płynem, zwanym w Rosji "zielonką".

Nawalny został na krótko hospitalizowany. O zainspirowanie ataku oskarżył władze na Kremlu. Była to już druga próba oblania opozycyjnego blogera parzącymi chemikaliami.

Navalny Attacked With Green Dye for Second Time
Storyful News

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama