Nowy numer 25/2018 Archiwum

MSZ: Macron używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych

Z żalem odnotowujemy, że po raz kolejny kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych, które wprowadzają w błąd opinię publiczną; rząd polski nie jest sojusznikiem Marine Le Pen - podkreśliło MSZ we wtorek w komunikacie.

Przemawiając w poniedziałek na wiecu w Paryżu kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron uznał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za "przyjaciela i sojusznika" swej rywalki, przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

"Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady" - powiedział Macron.

"Z zainteresowaniem śledzimy kampanię wyborczą we Francji ze względu na znaczenie tego kraju dla przyszłości UE. W tym kontekście z żalem odnotowujemy, że po raz kolejny w czasie kampanii prezydenckiej we Francji, kraju sojuszniczym, należącym tak jak Polska do NATO i Unii Europejskiej, kandydat ubiegający się o najwyższy urząd w państwie, używa niedopuszczalnych porównań i skrótów myślowych, które wprowadzają w błąd opinię publiczną" - czytamy w wtorkowym komunikacie resortu spraw zagranicznych.

MSZ podkreśliło, że rząd polski nie jest sojusznikiem Marine Le Pen. "Wskazywanie na rzekomy sojusz między panią Le Pen a prezesem PiS jest manipulacją, a zaliczanie Jarosława Kaczyńskiego do grona łamiących liczne swobody przyjaciół Le Pen niewłaściwe i wysoce niestosowne" - oświadczyło MSZ.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  02.05.2017 19:56
  PLL LOT za rządu PO rok 2015 ponad 300 mln zł strat i zapowiedź prywatyzacji (D. Tusk). Za rządów PiS rok 2016 ponad 300 mln zł zysku + nowe połączenia, gdyby nadal rządziła PO LOT już byłby bankrutem sprzedanym za grosze zagranicznej firmie której natychmiast zaczął by przynosić zyski a państwu siedziby tej firmy zyski z podatków, tak gospodarowała PO ale teoretycznie byliśmy zieloną wyspą - zieloną, bo na niej nic miało nie być.
 • Gość
  02.05.2017 20:42
  Gdy bezczelny i niedouczony Macron poprosi o azyl w Polsce zwiewając przed agresywnym islamem może zobaczyc gest Kozakiewicza.
 • MacBlacker
  04.05.2017 10:41
  Kaczyński jest OK
  doceń 0
 • MacBlacker
  04.05.2017 10:41
  Kaczyński jest OK
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama