Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

Złożeniem wieńców przez Kluby "Gazety Polskiej" oraz delegację węgierskiego Forum Jedności Obywatelskiej pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy Pałacu Prezydenckim w Warszawie w niedzielę wieczorem rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

7. rocznica katastrofy smoleńskiej przypada w poniedziałek 10 kwietnia, ale już w niedzielę wieczorem przed Pałacem Prezydenckim zebrali się przedstawiciele Klubów "Gazety Polskiej" z kraju i zza granicy.

"W przededniu siódmej rocznicy tragedii smoleńskiej rozpoczynamy państwowe uroczystości, które będą wyrazem pamięci i hołdu składanego tym, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku" - podkreślił Jan Józef Kasprzyk, p.o. szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Kasprzyk dziękował wszystkim tym, którzy "codziennie, także dziś, modlą się pod krzyżem pod Pałacem Prezydenckim". "Dziękujemy za to, że w swoim i w naszym imieniu modlicie się za Polskę i za tych, którzy zginęli. Modlicie się w miejscu, które siedem lat temu naród polski wybrał jako miejsce, w którym złączeni bólem, ale i pamięcią i wdzięcznością wobec ofiar tragedii smoleńskiej byliśmy, jesteśmy i będziemy" - dodał Kasprzyk.

Wspólną modlitwę pod krzyżem stojącym przed Pałacem Prezydenckim poprowadził prałat Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej Parafii Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela

Wieńce pod tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego złożyła przybyła z Węgier delegacja związanego z rządem Fideszu Forum Jedności Obywatelskiej, (CO). Wieniec od "Gazety Polskiej" złożył redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

W katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama