Nowy numer 13/2020 Archiwum

Kaczyński: Trybunał Konstytucyjny nie ma możliwości oceny decyzji Sejmu

Trybunał Konstytucyjny decyzji Sejmu nie ocenia, to przekracza jego kompetencje - powiedział PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się do informacji, że Prokurator Generalny zaskarżył do TK uchwałę Sejmu z 2010 r. o wyborze trzech sędziów TK: Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro w swym wniosku do TK, w którym zaskarżył uchwałę Sejmu z 2010 r. o wyborze tych trzech sędziów napisał, że osoby Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika nie mogą być uznane za sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

"No cóż Prokurator Generalny sam podejmuje decyzje i nie mnie to oceniać. Ja tylko mogę powiedzieć, jako prawnik, że wydaje mi się, że Trybunał tutaj będzie musiał przyjąć stanowisko, które sprowadza się do tego, że nie ma możliwości oceniania decyzji Sejmu. Ta decyzja być może była wadliwa z punktu widzenia formalnego, no ale Trybunał takiej decyzji po prostu nie ocenia. To przekracza jego kompetencje. Osobiście nie sądzę, aby tym sędziom cokolwiek groziło" - podkreślił Kaczyński.

« 1 »

Polecamy

 • MarianNowak
  13.01.2017 20:58
  Kaczyński błądzi podobnie jak Ziobro. Jeśli już jesteśmy w materii prawa konsttucyjnego, to nasz parlament (Sejm i Senat) nie wydaje decyzji wbrew temu co mówi Kaczyński.
 • kwazar
  13.01.2017 21:48
  Jest oczywistym, że TK został zaszachowany. Jak twierdzi red. Janecki minister Ziobro założył TK oraz towarzyszowi Timmermansowi podwójnego nelsona.

  http://wpolityce.pl/polityka/323212-zbigniew-ziobro-zalozyl-opozycji-i-timmermansowi-podwojnego-nelsona-w-sprawie-wyboru-sedziow-tk

  Do tego można tylko dodać stwierdzenie, że tak oto magister Ziobro ośmiesza profesorów prawa, konstytucjonalistów. Tyle są oni warci.
  doceń 0
 • Gość
  14.01.2017 09:28
  Po co ta obłuda ? Po co ta gra ? TK nic nie może więc jest zbędny - rozwiązać. Sejm przy zakazie dyskusji to maszynka do głosowania - rozwiązać. Będą duże oszczędności na dietach. Prezes obejmuje stanowisko Kanclerza i bierze na siebie 100% odpowiedzialności za państwo, bo jak na razie jest "zwykłym posłem", który ma 100% władzy i 0 odpowiedzialności. Odwagi Prezesie ! Chcemy uczciwości i prawdy !
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama