Nowy numer 23/2023 Archiwum

Urodzinowa akcja "litr paliwa zamiast piwa" dla niepełnosprawnych

"Czterech facetów po 30-tce", jak określają samych siebie, świętuje urodziny na początku listopada. W ramach prezentu chcą zebrać 1922 "litrów paliwa" w internetowej zbiórce. Jeśli się uda - Lech Poznań zaprosi na mecz 200 podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

"Każde przelane 5 zł to 1 litr paliwa, który pozwala jednorazowo przywieźć i odwieźć osobę niepełnosprawną ze Stowarzyszenia na Tak na rehabilitację" - podkreślają organizatorzy akcji. Pieniądze można "zatankować" za pomocą strony internetowej www.litrpaliwa.pl.

Na pomysł nietypowej zbiórki dla niepełnosprawnych dzieci wpadło - jak sami się określają - czterech facetów po trzydziestce: Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak, Szymon Pawłowski z Lecha Poznań, franciszkanin o. Leonard Bielecki i dziennikarz TVP Tomasz Wolny, którzy obchodzą urodziny w pierwszych dniach listopada. W ramach swojego urodzinowego prezentu postanowili zaangażować nie tylko swoich znajomych, ale i mieszkańców miasta do udziału w akcji Litr Paliwa Zamiast Piwa, z której pieniądze zostaną przekazane dla niepełnosprawnych dzieci.

Do akcji postanowił się włączyć także klub piłkarski Lech Poznań, który obiecał, że jeśli w ciągu najbliższych pięciu dni uda się organizatorom zebrać minimum 1922 litrów (to rok założenia Lecha - PAP), klub zaprosi na swój mecz 200 podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

"Urodziny ma się raz w roku i szkoda by było tego dnia nie wykorzystać jakoś szczególnie" - podkreślił w rozmowie z PAP Krystian Włodarczak ze Stowarzyszenia Na Tak.

Jak mówił, pierwszą urodzinową zbiórkę zorganizował już cztery lata temu. "Każdego roku dołączał do mnie kolejny jubilat; najpierw o. Leonard, rok później Tomek, a w tym - Szymon Pawłowski z Lecha Poznań. To, co jest w tej akcji najważniejsze to, to że zbiórka za każdym razem jest wielkim sukcesem, bo pokazuje i udowadnia, że wciąż są ludzie, którzy chcą pomagać" - dodał.

W ubiegłym roku urodzinowa akcja "tankowania" wirtualnych litrów paliwa opierała się na rywalizacji. Jak mówił Włodarczak, "ten kto z naszej trójki, który zebrał najmniej paliwa miał umyć wszystkie okna w Kamyku - jednej z placówek Stowarzyszenia Na Tak. Ostatecznie okna myliśmy wspólnie i sprawiło nam to tyle radości, że również w tym roku nie mogliśmy sobie odpuścić tej urodzinowej zabawy, mając przy okazji ważne zadanie do wykonania - pomóc niepełnosprawnym ze Stowarzyszenia Na Tak" - zaznaczył.

Stowarzyszenie Na Tak pomaga ok. 700 osobom z niepełnosprawnością intelektualną rocznie. Jest m.in. organizatorem Marszu na Tak, w którym biorą udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i przyjaciele.

Telekurier - Mycie okien Litr Paliwa Zamiast Piwa
StowarzyszenieNaTak

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast