Franciszek zachęca do odmawiania różańca

Papież skierował specjalne wezwanie do Polaków na środowej katechezie.

Na znaczenie modlitwy różańcowej, będącej syntezą Bożego Miłosierdzia zwrócił uwagę papież Franciszek pozdrawiając pielgrzymów polskich, uczestniczących w dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie. Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił kolejnym dwom uczynkom miłosierdzia względem ciała: nagich przyodziać oraz podróżnych w dom przyjąć. 


TŁUMACZENIE: 
„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i Siostry, kończy się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Jest ona syntezą Bożego Miłosierdzia. To w tajemnicach różańca wraz z Maryją kontemplujemy życie Jezusa, który promieniuje miłosierdziem samego Ojca. Cieszmy się Jego miłością i przebaczeniem, przyjmijmy Go w przybyszach i w potrzebujących, żyjmy, na co dzień, Jego Ewangelią. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.” 

W dzisiejszej audiencji udział wzięło ok. 25 tys. wiernych. Byli wśród nich m.in. pielgrzymi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Anny z Gołkowic; Wszystkich Świętych z Jastrzębia-Szerokiej; czy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Kielcach.

« 1 »