Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Franciszek zachęca do odmawiania różańca

Papież skierował specjalne wezwanie do Polaków na środowej katechezie.

Na znaczenie modlitwy różańcowej, będącej syntezą Bożego Miłosierdzia zwrócił uwagę papież Franciszek pozdrawiając pielgrzymów polskich, uczestniczących w dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie. Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił kolejnym dwom uczynkom miłosierdzia względem ciała: nagich przyodziać oraz podróżnych w dom przyjąć. 


TŁUMACZENIE: 
„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Bracia i Siostry, kończy się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Jest ona syntezą Bożego Miłosierdzia. To w tajemnicach różańca wraz z Maryją kontemplujemy życie Jezusa, który promieniuje miłosierdziem samego Ojca. Cieszmy się Jego miłością i przebaczeniem, przyjmijmy Go w przybyszach i w potrzebujących, żyjmy, na co dzień, Jego Ewangelią. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.” 

W dzisiejszej audiencji udział wzięło ok. 25 tys. wiernych. Byli wśród nich m.in. pielgrzymi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Anny z Gołkowic; Wszystkich Świętych z Jastrzębia-Szerokiej; czy św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Kielcach.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy