Nowy numer 4/2023 Archiwum

Z jakim paszportem podróżuje papież?

Papież Franciszek wyznał swym rodakom, Argentyńczykom, że także w przyszłym roku nie będzie mógł przyjechać do ojczyzny. Przy okazji ujawnił, że na 2017 rok planuje podróże do Azji i Afryki.

W rozpowszechnionym w piątek przez Watykan przesłaniu do narodu argentyńskiego nagranym z okazji obchodów 200-lecia kraju Franciszek poinformował, że nie może przyjechać w przyszłym roku. "To nie jest możliwe" - dodał.

"Nie mogę tego zrobić w przyszłym roku, bo są już plany dotyczące Azji, Afryki, a świat jest większy od Argentyny" - podkreślił. Nie wyjawił żadnych szczegółów planowanych wizyt w 2017 r.

Papież zapewnił następnie: "Naród argentyński to mój lud, jesteście ważni, ja wciąż jestem Argentyńczykiem, podróżuję z paszportem argentyńskim".

Papież już cztery razy od początku pontyfikatu w 2013 roku podróżował do Ameryki Łacińskiej. Był w Brazylii na Światowych Dniach Młodzieży, w Ekwadorze, Paragwaju i w Boliwii, w Meksyku i dwa razy na Kubie, w tym raz tylko przez kilka godzin na spotkaniu z patriarchą Moskwy i całej Rusi Cyrylem.

Początkowo Franciszek zapowiadał, że odwiedzi swoją ojczyznę nie wcześniej niż w tym roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy