Nowy numer 43/2020 Archiwum

To warszawski sędzia porównał Kaczyńskiego do Hitlera

Znane jest już nazwisko autora bulwersującego wpisu na twitterowym koncie Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Porównał on Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera.

Tweet był komentarzem  od radiowej wypowiedzi Marka Suskiego (PiS), który powiedział, że "Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawił, służąc Polsce”.

- Niczym Fuehrer... Też wszystko poświęcił dla narodu... Ein Volk, ein Reich, ein Fuehrer. To nawet nie jest już zabawne" - skomentował administrator twitterowego konta warszawskiego oddziału SSP "Iustitia".

Tweet ten został następnie skasowany, a na stronie stowarzyszenia ukazało się oświadczenie odcinające się od niego. Internauci żądali jednak ujawnienia autora wpisu, zwłaszcza, że mógł nim być sędzia.

Tak też w istocie było. Autorem wpisu okazał się sędzia warszawskiego Sądu Okręgowego, a zarazem członek władz tamtejszego oddziału SSP "Iustitia" Cezary Skwara.

Wydał on oświadczenie następującej treści:

"Oświadczam, że jako osoba odpowiedzialna z ramienia Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” za prowadzenie profilu Oddziału w serwisie społecznościowym Twitter, ponoszę wszelką odpowiedzialność za wpisy, które pojawiły się na tym profilu. W związku z zaistniałą sytuacją składam rezygnację z funkcji członka Zarządu Oddziału.

Jednocześnie podkreślam, że wpis, który stał się przyczyną medialnego zamieszania, stanowił wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocenę Pana Jarosława Kaczyńskiego. Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją, wobec czego przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone. Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów."

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama