Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kup sobie auto papieża!

W poniedziałek, 26 września rozpoczną się charytatywne aukcje samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku. Za środki zgromadzone w ten sposób krakowska Caritas sfinansuje zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie.

Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej poinformowała, że w poniedziałek 26 września o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa z okazji rozpoczęcia charytatywnej aukcji samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku. 

W konferencji w kurii przy Franciszkańskiej 3 wezmą udział: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula, rzecznik prasowy Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. p. Tomasz Tonder, przedstawiciel Grupy Allegro p. Agata Stachowiak oraz przedstawiciel serwisu OTOMOTO p. Aleksandra Kubicka.

Jak informuje Agnieszka Homan, pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z licytacji specjalnie przygotowanych cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej akcji „MISERICORDES”, którymi są: zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie, a także zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych „Campus Misericordiae” oraz magazynu żywności „Chleb Miłosierdzia”, powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia.

Po konferencji będzie można obejrzeć stojące na dziedzińcu kurii papieskie golfy oraz przykładową mobilną klinikę, której zakup jest jednym z celów aukcji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama