Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielki powrót do polskiej reprezentacji siatkarzy?

Nie ustają spekulacje co do obsady stanowiska trenera męskiej siatkarskiej reprezentacji Polski. "Przegląd Sportowy" pisze, że Stephane'a Antigę może zastąpić Raul Lozano.

Lozano pracował już z Biało-Czerwonymi w latach 2005-2008 i zdobył z nimi tytuł wicemistrzów świata. Ostatnio był szkoleniowcem reprezentacji Iranu. Nie wiadomo jednak, czy przedłuży tam swój kontrakt. Według PS, alternatywą dla niego mógłby być inny Argentyńczyk, Javier Weber, który prowadził reprezentację swej ojczyzny, a ostatnio odnosił duże sukcesy w rozgrywkach klubowych w Ameryce Południowej (dwukrotne mistrzostwo kontynentu i mistrzostwo Brazylii). Spadają natomiast akcje Włocha Ferdinanda De Giorgiego, który poprowadził ostatnio Zaksę Kędzierzyn Koźle do mistrzostwa Polski.

Jak pisze PS, mniej zwolenników niż przeciwników ma ostatnio opcja pozostawienia na stanowisku Antigi i jego bardziej doświadczonego trenersko współpracownika Philippe'a Blaina. Zresztą, ten ostatni ma podobno chrapkę na objęcie schedy po Władimirze Alekno w siatkarskiej reprezentacji Rosji. Rosjanie, podobnie jak Polacy, wrócili z igrzysk w Rio bez medalu.

Wielki powrót do polskiej reprezentacji siatkarzy?   Autograf Raula Lozano z dedykacją dla czytelników "Gościa Niedzielnego" ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama