Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kto nie wierzy w cuda Pana, ten nie wierzy w Pana cudów

Zamiast stawiać granice wszechmocy Pana Boga, lepiej razem Go uwielbić.

Kto nie wierzy w cuda Pana, ten nie wierzy w Pana cudów  

Już 8 października Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej zaprasza na kolejny, już XXXII Tyski Wieczór Uwielbienia. W wideo-zaproszeniu na to wydarzenie Aleksander Bańka, jeden z animatorów Centrum, mówi, że kto nie wierzy w cuda Pana, ten tak naprawdę nie wierzy w Pana cudów.

Mocne? Tak, bo Pan Jezus jest Bogiem wszechmocnym. I nie ma takich granic, które mogłyby powstrzymać Jego dobroć i miłość. Jeśli myślimy, że pewne rzeczy nie mają prawa się wydarzyć, bo ograniczają je twarde prawa biologii czy fizyki, to pamiętajmy, że Pan Bóg jest Tym, który stworzył te prawa. A skoro je stworzył, to może w określonych sytuacjach je zawiesić, by pokazać, że On jest większy, i dać nam doświadczyć, jak wielka jest Jego miłość do człowieka.

I tak naprawdę nie chodzi tu o cuda Pana. Chodzi o Pana cudów. O naszą wiarę w Jego moc. O kontakt z żywym Bogiem, którego spotykamy w Eucharystii i przyjmujemy w Komunii Świętej. O Boga, który będzie działał cuda uzdrowienia, z których największe będą dokonywały się w konfesjonałach. Czy naprawdę wierzę, że On jest gotów poruszyć niebo i ziemię z miłości do mnie?

Chodzi też o uwielbienie Jezusa. Jeśli całe niebo wypełnia pieśń uwielbienia i wszyscy święci razem z aniołami wyśpiewują Bożą chwałę, to modlitwa uwielbienia jest przestrzenią, w której możemy w szczególny sposób doświadczyć nieba. Jeśli tylko masz taką możliwość, to nie przegap tej szansy. Spotkajmy się 8 października o 18.15 w tyskim kościele bł. Karoliny na Mszy i modlitwie uwielbienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także