GN 42/2019 Archiwum

"Nie obejdziemy się bez wspólnej europejskiej armii"

Czeski socjaldemokratyczny premier Bohuslav Sobotka wyraził w poniedziałek opinię, że Unia Europejska nie zdoła sobie w trwały sposób poradzić z istniejącymi zagrożeniami bez utworzenia wspólnej armii.

"W perspektywie długoterminowej nie obejdziemy się bez wspólnej armii europejskiej" - powiedział Sobotka na corocznym spotkaniu czeskich ambasadorów w siedzibie MSZ w Pradze. Według niego do postępu w tym kierunku miałoby dojść już jesienią, a pierwszych konkretnych projektów należy oczekiwać na najbliższych posiedzeniach Rady Europejskiej.

Jak zaznaczył Sobotka, niedawne akty przemocy w Niemczech i zamach terrorystyczny we francuskiej Nicei jasno pokazują, że należy być przygotowanym na zagrożenia wszelkiego rodzaju, a kwestią zasadniczą jest tu współpraca w ramach UE i NATO. "Zapewnienie ich stabilności i zdolności działania leży w podstawowym interesie Republiki Czeskiej. Dyskusja o ich dalszym ukierunkowaniu trwa" - zaznaczył czeski premier.

« 1 »

Zobacz także

 • kwazar
  22.08.2016 20:51
  Komunistyczne banialuki. Już widzę sukcesy tej armii - bezsilność i uległość na zewnątrz, bezwzględność do wewnątrz.
  doceń 1
 • MacBlacker
  22.08.2016 21:37
  wspólna armia to wspólne państwo. Wspólne państwo w Europie to Niemcy i prowincję oraz protektoraty!
 • Gość
  22.08.2016 22:50
  Co za bełkot ? Człowiek ten jest niewolnikiem i chce by kazdy nim był?
  doceń 0
 • joto
  23.08.2016 00:46
  Przecież oni (UE) precyzyjnie realizuje plan, który doprowadził do dwóch wojen i utworzenia UE..polecam wykład Dr Ratha, który jest genialny ze względu na ilość materiałów źródłowych..https://www.youtube.com/watch?v=GVeLTD4tgnI
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL