Nowy numer 41/2019 Archiwum

Papież ustanowił komisję. Przestudiuje diakonat kobiet

Sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, abp Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ, stanie na czele komisji ustanowionej przez papieża Franciszka w celu przestudiowania kwestii diakonatu kobiet, zwłaszcza w pierwszych wiekach Kościoła.

Poinformowało o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Sprawa ta została poruszona podczas rozmowy Ojca Świętego z uczestniczkami Zgromadzenia Plenarnego Przełożonych Generalnych 12 maja br.

Obok abp. Luisa Francisca Ladarii Ferrera w skład tej komisji wchodzi 6 kobiet oraz 6 mężczyzn. Są to: Hiszpanka, s. Nuria Calduch-Benages CSFN, członkini Papieskiej Komisji Biblijnej; Włoszka, prof. Francesca Cocchini, wykładająca na uniwersytecie „La Sapienza” oraz Instytucie Patrystycznym „Augustinianum” w Rzymie; Włoch, ks. prał. Piero Coda, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Amerykanin, o. Robert Dodaro, OSA, rektor Instytutu Patrystycznego „Augustinianum” w Rzymie; Hiszpan, ks. Santiago Madrigal Terrazas SJ, wykładowca eklezjologii na Papieskim Uniwersytecie „Comillas” w Madrycie; Włoszka, siostra Mary Melone SFA, rektor Papieskiego Uniwersytetu „Antonianum” w Rzymie; Niemiec, ks. prof. Karl-Heinz Menke, emerytowany profesor teologii dogmatycznej na uniwersytecie w Bonn i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; ks. Aimable Musoni SDB, wykładowca eklezjologii na papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie; Francuz, ks. Bernard Pottier SJ, członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Austriaczka, prof. Marianne Schlosser, wykładowca teologii duchowości na Uniwersytecie Wiedeńskim i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej; Włoszka, prof. Michelina Tenace, wykładająca teologię fundamentalną na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie; Amerykanka, prof. Phyllis Zagano, wykładowca na Hofstra University, Hempstead, Nowy Jork.

« 1 »

Zobacz także

 • Atimeres
  02.08.2016 17:03
  Tylko Komisja?
  A nie byłby tu konieczny przynajmniej Synod Biskupów?
 • Miriam
  02.08.2016 17:50
  W najbliższym otoczeniu Jezusa dziwili się, że On rozmawia z kobietą. W kościele nadal tak jest. W czasie spotkania z papieżem siostry siedziały na obrzeżach - bo służący siedzi w kącie. Jakże on może chcieć więcej???!!!
  doceń 9
 • Siloam
  02.08.2016 22:20
  A po co?
  Tę sprawę już dawno rozstrzygnięto. Jan Paweł II jednoznacznie zakończył temat.
  Tak kiepsko z pamięcią czy znowu Franciszek chce zasiać trochę zamętu?
 • Karol
  08.08.2016 18:18
  Uważam, że to jak są traktowane w XXIw. w Kościele kobiety to po prostu skandal. Męski szowinizm w rozkwicie. Basta. Bravo Papież Franciszek.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL