GN 41/2019 Archiwum

Szydło o zakazie aborcji: Nie ma w tej chwili takiego tematu

Nie ma w tej chwili takiego tematu - ani w rządzie, ani w Sejmie; nie zajmujemy się tym - powiedziała w środę premier Beata Szydło, pytana o obywatelski projekt zakazujący aborcji, który we wtorek trafił do Sejmu.

Komitet "Stop Aborcji" złożył w Sejmie projekt ustawy, pod którym zebrał ponad 450 tys. podpisów. Projekt wprowadzić ma całkowity zakaz aborcji (która obecnie dopuszczalna jest w trzech przypadkach). Autorzy projektu podkreślają, że obecna "oferta aborcyjna" musi zostać zastąpiona systemem wsparcia, który zapewni każdemu dziecku potrzebną pomoc, a rodzinom - poczucie bezpieczeństwa. Propozycja obejmuje nowelizację czterech ustaw i trzech rozporządzeń oraz przygotowanie jednego nowego rozporządzenia.

Beata Szydło, pytana na konferencji prasowej, jak będzie głosowała w sprawie tego projektu i jak rząd przygotowany jest do realizacji zobowiązań, które nałożyłyby na niego przepisy tej ustawy, powiedziała, że w tej chwili nie ma takiego tematu - ani w rządzie, ani w Sejmie.

"Na razie się tym nie zajmujemy" - podkreśliła premier.

Obywatelski projekt przewiduje również m.in. refundację świadczeń z zakresu hospicyjnej opieki perinatalnej, rozwinięcie domowej pediatrycznej opieki długoterminowej, wsparcie psychologiczne dla rodziców dzieci dotkniętych niepełnosprawnością lub śmiertelną chorobą oraz świadczenia opiekuńcze bez konieczności rezygnacji z pracy przez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Przyspieszyć miałby ponadto procedury adopcyjne dzieci poczętych w wyniku zgwałcenia lub niepełnosprawnych.

« 1 »

Zobacz także

 • trzinalli
  08.07.2016 08:18
  Być może słowa "nie ma takiego tematu" są rodzajem "dyplomatycznej odpowiedzi" by nie wywoływać kolejnej histerii lewactwa.
 • Łukasz
  08.07.2016 09:11
  Po raz kolejny Jarosław Kaczyński oszukał katolików. W okresie porzednich swoich rządów storpedował inicjatywę zapisu chroniącego życie , co doprowadziło do dymysji marszałka Marka Jurka. Niestety dałem się zwieść dobrą zmianą... Wysyłajmy maile i petycje do posłów PIS z naszych okręgów . Nie dajmy kolejny raz schować ochrony życia do szuflady smierci. Druga sprawa to blokowanie kwestii ludobójstwa naszych Rodaków mordowanych przez Ukraińców w czasie II Wojny Światowej. Chodzi nie tylko o Wołyń ale i rzezie w Powstaniu Warszawskim i na Zamojszcyźnie. Ukraińcy to byli jedni w największych zbrodniarzy wojennych !!
  doceń 1
 • Gość 21
  09.07.2016 12:03
  Wy jesteście niesamowici:) Sprawa jest w toku, podpisy nadal zbierane, Sejm jeszcze nie głosował bo czeka na zgłoszenie obywatelskiego wniosku (a to akurat jest bardzo ważne) a wy, nie wiem skąd, już mówicie tak jakby było i po zgłoszeniu podpisów do Sejmu, i po głosowaniu a nic takiego jeszcze nie miało miejsca - dlatego jesteście niesamowici, zauważyliście że skazujecie przed procesem?
  doceń 4
 • Gość
  18.07.2016 14:20
  Coś się dzieje z kometarzami pod wiadomościami (na 1. stronie), nie wyświetlają się ani w kolejności daty-czasu, ani ilości ocen.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL