GN 32/2018 Archiwum

Będzie nowy szef redakcji katolickiej TVP

Na najbliższym zebraniu plenarnym Konferencja Episkopatu Polski najprawdopodobniej wybierze nowego szefa redakcji katolickiej Telewizji Polskiej. Obecnie trwa nieformalny, wewnętrzny konkurs na następcę ks. Rafała Sztejki SJ, który tę funkcję pełni od siedmiu lat.

Ks. Rafał Sztejka potwierdził w rozmowie z KAI, że 14 września br. zostanie duszpasterzem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zresztą pracował już przed laty jako duszpasterz na KUL.

Ks. Sztejka poinformował ponadto, że prowincjał jezuitów nie zgłosił żadnej kandydatury do roli szefa reakcji katolickiej TVP, więc najprawdopodobniej od września zostanie nim ktoś z kapłanów diecezjalnych lub z innego zakonu. Warto przypomnieć, że do tej pory na czele redakcji katolickiej TVP od chwili jej powstania po przemianach 1989 r. stali jezuici. „Teraz – dodaje ks. Sztejka - biskupi postanowili wyłonić szefa redakcji w konkursie, co jest nowością i niejako urynkowieniem tej posługi”.

Ks. Sztejka w rozmowie z KAI podkreślił, że życzy wielu sukcesów swemu następcy, gdyż obecność tematyki religijnej w telewizji publicznej ma olbrzymie znaczenie.

« 1 »

Zobacz także

  • trzmieliniaczek
    02.06.2016 11:45
    Jestem zasmucony decyzją O. Prowincjała Towarzystwa Jezusowego. Cóż, być może Jezuici nie chcą brać udziału w projekcie "telewizji narodowej" i firmować go w ramach redakcji katolickiej swoim autorytetem. Może są też inne przyczyny. <b>Wielkie dzięki,</b> za te wszystkie lata posługi, za to, że byliście (wymienię tych, których pamiętam z imienia i nazwiska: Ks. Krzysztof Ołdakowski, Ks. Andrzej Majewski, Ks. Rafał Sztejka)z nami w czasie cotygodniowych, niedzielnych transmisji z Watykanu, pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny i innych wydarzeń, w których wraz z Wami mogliśmy uczestniczyć. Bóg zapłać!

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama