Nowy numer 42/2019 Archiwum

Cała Polska zatańczy dla św. Jana Pawła II

15 maja cała Polska po raz kolejny wspólnie zatańczy dla św. Jana Pawła II. Ten tak zwany „fishmob” odbywa się zawsze w okolicach 18 maja, czyli dnia urodzin Karola Wojtyły.

Jest to okazja, by podkreślić pamięć o świętym Janie Pawle, ale też zaproszenie na spotkanie młodych na Polach Lednickich, które w tym roku odbędzie się już 4 czerwca. Co zrobić, by włączyć swoja okolicę we wspólny taniec? Mówi Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik Lednicy. 

W związku z podwójnym zaproszeniem - na Lednicę i do Krakowa - uczestnicy tegorocznego fishmoba zatańczą nie tylko do pieśni lednickich. Będzie im też towarzyszył oficjalny hymn ŚDM w Krakowie „Błogosławieni miłosierni”. Na tę chwilę wiemy, że fishmob zawita na pewno do Poznania, Krakowa, Torunia czy też do Nowego Dworu Gdańskiego. Głównym terminem wydarzenia jest 15 maja, ale akcję można też zorganizować w okolicy tego dnia, najlepiej w okresie pomiędzy 15 a 22 maja.

Cała Polska zatańczy dla św. Jana Pawła II   Flashmob dla JP2 Jakub Szymczuk /foto gość

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Ja
  02.05.2016 17:35
  Nie ma jak włożyć dużo energii w propagowanie czegoś tak bezsensownego. Ani to pożyteczne, ani nie sprzyja rozwojowi duchowości. Nie pomaga też przybliżyć nauczania Jana Pawła II.
 • zbm
  03.05.2016 08:11
  Już po poniższych -raczej "negatywnych" komentarzach widać, iż ci co organizują ten "taniec", nie dość orientują się co wypada a co kompletnie nie pasuje robić jak się chce coś reprezentować- w tym przypadku "tańczyć dla JPII". Pytam - po co to...?Jaki to ma w ogóle sens, choćby nie był to nasz ukochany Papież, a zupełnie ktoś zwykły który już nie żyje-po co mu odprawianie jakiegoś rytualnego tańca - czy nie kojarzy się to z jakimiś pogańskimi praktykami..? A pozatym - "muzyka chrześcijańska", "taniec chrześcijański" itd. - pytanie - czy Michał Anioł kiedy malował Kaplicę Sykstyńską w swoich czasach też był nazywany "malarzem chrześcijańskim", czy po prostu malarzem,- po co to rozdzielanie na to co "chrześcijańskie" i to co "nie chrześcijańskie" w społeczności przecież chrześcijańskiej?!!-myślę że w dłuższej perspektywie, bardziej służy to nieprzyjaciołom Kościoła iż jemu samemu.
 • DEF
  03.05.2016 08:23
  Lepiej byloby, gdyby cala Polska sie pojednala a wszyscy Polacy idac dzisiaj do Kosciola na Msze sw. przypomnieli sobie czego uczyl sw.Jan Pawel II. Gdyby dzisiaj przybyl do Polski ponownie jako pielgrzym cala Polska uslyszalaby te slowa: ,,Niech zstapi Duch Swiety i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi''. W Polsce zamiast praktycznych uczynkow wywodzacych sie z nauk sw.Jana Pawla II powstaly pomniki, tance a w domach rodzin katolickich poustawiano obrazki z obliczem swietego. Czy tego uczyl i chcial sw.Jan Pawel II?
  doceń 6
 • Anna
  03.05.2016 13:28
  wydaje mi się, że my chrześcijanie za dużo tańczymy , za dużo śpiewamy( nawet w Wielkim Poście)a za mało się modlimy. Za rzadko dajemy świadectwo czym jest chrześcijaństwo, za rzadko niechrześcijanie widza w nas ludzi wierzących , za często gorszymy innych swoja postawą, ubiorem, niemoralnym życiem. Najlepiej wiec zacząć od modlitwy. Tak na dobry początek.
  doceń 8

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL