Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kara za hejtowanie burkini?

Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. znieważenia na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych kobiety w muzułmańskim stroju kąpielowym korzystającej z basenu - poinformowała PAP w środę prokuratora w Kołobrzegu.

Dochodzenie ws. znieważenia na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych dotyczy rozpowszechniania w internecie wizerunku kobiety ubranej w tzw. burkini (strój kąpielowy obowiązujący w kulturze muzułmańskiej - PAP) korzystającej z Parku Wodnego w Koszalinie i treści, jakie się pod nim znalazły - powiedział PAP prokurator rejonowy w Kołobrzegu Ziemowit Książek.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśnią, czy komentarze internautów, które pojawiły się pod zdjęciem były obraźliwe. Jak powiedział Książek, śledczy zweryfikują "znaczną liczbę komentarzy".

Znieważenie na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie kobiety w tzw. burkini pojawiło się na jednym z portali społecznościowych, gdzie wzbudziło sporo komentarzy. Media informowały wówczas, że część z nich miała rasistowski charakter.

« 1 »

Zobacz także

 • ciekawska
  03.03.2016 07:45
  czy kobieta z Europy może iść na basen w Arabii Saudyjskiej w europejskim stroju kąpielowym?
  doceń 4
 • Ahmed
  15.03.2016 18:07
  W morze może i nie wracać!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama