Nowy numer 25/2018 Archiwum

Napaści w sylwestra aż w 12 landach

Do napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety doszło w sylwestra nie tylko w Kolonii, lecz aż w 12 niemieckich krajach związkowych - informuje w wydaniu weekendowym niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na Federalny Urząd Kryminalny (BKA).

"SZ" oraz stacje telewizyjne WDR i NDR dotarły do poufnego raportu BKA.

Rzecznik BKA w Wiesbaden potwierdził, że w noc z 31 grudnia na 1 stycznia doszło "w kilku landach do przestępstw o podobnym charakterze". Rzecznik, którego cytuje agencja dpa, odmówił podania szczegółów.

Najczęściej popełnianymi wykroczeniami były kradzieże oraz przestępstwa seksualne. Autorzy raportu są zdania, że w większości przypadków nie ma przesłanek wskazujących na to, iż napaści były wcześniej zaplanowane. Nie stwierdzono także powiązań ze zorganizowaną przestępczością. Większość sprawców pochodzi z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Uwaga mediów i opinii publicznej koncentrowała się dotychczas na Kolonii, gdzie w noc sylwestrową przed dworcem głównym i katedrą doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Grupki mężczyzn tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji.

Osoby poszkodowane z Kolonii i innych miast Nadrenii Północnej-Westfalii złożyły dotąd ponad 1000 zawiadomień o przestępstwie. Prasa pisała też o podobnych zajściach w Hamburgu.

Z raportu BKA wynika, że w Hesji zgłoszono 31 przypadki seksualnego molestowania, znieważenia i kradzieży. W Bawarii policja odnotowała 27 takich przypadków, w Badenii-Wirtembergii 25, a w Bremie 11. Natomiast w Meklemburgii, Saksonii-Anhalcie, Szlezwiku-Holsztynie i Turyngii nie doszło do tego rodzaju przestępstw - czytamy w "Sueddeutsche Zeitung".

Republika Federalna Niemiec składa się z 16 landów.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama