Nowy numer 24/2018 Archiwum

Szwedzi krytykują występy cheerleaderek

"Mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!" - wzywa kapitan szwedzkich szczypiornistów, który chciał grać z tęczową opaską na ramieniu.

Tobiasowi Karlsonowi - kapitanowi reprezentacji Szwecji w piłce ręcznej - występować z tęczową opaska nie pozwoliła jego własna federacja. Jednak szczypiornista nie złożył broni w swojej poprawnopolitycznej walce o równość płci. Przeniósł jedynie tę walkę na arenę słowną i krytykuje występy polskich cheerleaderek w czasie trwających w Polsce mistrzostw Europy - donosi portal Sport.pl. Zdaniem Karlsona występy tancerek w przerwach między meczami to uprzedmiotowienie kobiet:

- Zdążyłem już do tego przywyknąć, grając w Bundeslidze, ale dajcie spokój... Który mamy teraz rok!? Jest tyle innych, wspaniałych rzeczy, które można robić w przerwach meczu - mówi.

W tej krytyce wtórują mu szwedzcy dziennikarze: Carl Tersman Toll i Marie Lehmann. Ich zdaniem taka rozrywka "nie jest w porządku" i wzywają: "mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!".

Na te opinie zareagowali już internauci. Jedni podkreślają, że nikt cheerleaderek do takiej pracy nie zmusza i jest to ich wolny wybór, sposób na realizowanie pasji i zarobek, inni komentują, że "w Szwecji tradycyjnie cheerleaderki występują w burkach... ".

 

 

 

« 1 »

Zobacz także

 • Maria Borowska
  19.01.2016 03:01
  Ta moda na- cheerleader slowo ang. " to zwyczajna prostytucja .. moda przyszla z USA. Hanba ze w Polsce pozwolono na rozpowszechnianie ponizajacej dla dziewczat i kobiet -- prawie burdelowej gimnastyki…
  P. Bogu dziekuje ze moje corki sa madrzejsze i nie chcialy nigdy wystepowac w takich wulgarnych igrzyskach obnazania.
  doceń 4
 • Fryderyk
  21.01.2016 11:27
  Kiedyś był taki film "Karlson z dachu", być może chodziło w nim o tego Karlsona, który widocznie spadł z tego dach i porządnie huknął się w głowę.
  doceń 2
 • yeti
  21.01.2016 12:01
  Az serce rośnie,gdy widzimy jak libertynizm w swoim zakłamaniu i obłudzie zatoczył koło aż do purytanizmu.
  doceń 1
 • MacBlacker
  21.01.2016 12:43
  Dziewczyny lubią tańczyć mężczyźni lubią na to patrzyć imwszyecy są szczęśliwi, liberałlewactwo nie lubi jak ludzie są szczęśliwi

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama