Nowy numer 25/2018 Archiwum

Obama: Homoseksualność to przyszłość Ameryki

Prezydent USA stwierdził, że zalegalizowanie związków homoseksualnych jest jego osiągnięciem.

- Unikalna siła w narodzie tkwi w duchu zjednoczenia z tą mniejszością seksualną, która ma prawo normalnie żyć i kochać - tak Obama odniósł się podczas swojego ostatniego orędzia do kwestii homoseksualności.  - Jestem pewien naszej przyszłości, ponieważ widzę waszą trwałą jedność, zgodę i obywatelskie zaangażowanie w tę sprawę  - zaznaczył. Jak podkreślił, motywem do zalegalizowania przez Sąd Najwyższy USA par jednopłciowych były nagłaśniane sprawy osób, które zaczęły ujawniać swoją przynależność do homoseksualistów. - Dzieci zaczęły ujawniać swoim rodzicom, kim tak naprawdę są, a rodzice bez względu na wszystko, nadal je kochają. Takie postawy dodają nadziei na lepszą przyszłość, dodały jej także mi - mówił prezydent podczas orędzia.

Do tych słów odniósł się Brian Brown, dyrektor Narodowej Organizacji na rzecz Małżeństwa, stwierdzając, że Obama dopuścił się narodowej zniewagi celebrując coś, co jest sprzeczne z demokracją. - Tradycyjne małżeństwo zostało skradzione przez antykonstytucyjne, nielegalne zasady panujące w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych – podsumował Brown.

Znikomą, bo jednogłosową przewagą (5:4) Sąd Najwyższy USA wprowadził w 2015 roku dyktat na poziomie federalnym, uznający tym samym, że pary jednopłciowe nie różnią się w niczym od rodziny składającej się z kobiety i mężczyzny.  Zaraz po ogłoszeniu werdyktu przez sąd, Pierwsza Dama USA, Michelle Obama, zaprosiła Jamesa Obergefella, który był powodem w sprawie – chciał, aby w stanie Ohio zalegalizowano związki homoseksualne. Kongresman tego stanu, Jim Jordan, na spotkanie z Pierwszą Damą zaprosił także Kim Davis, urzędniczkę w Rowan County, która została aresztowana na okres 7 dni po tym, kiedy nie zgodziła się na wydanie dokumentów niezbędnych do zawarcia związku małżeńskiego parze gejów. Jak zaznaczyła, nie uznaje tzw. małżeństw jednopłciowych z powodów religijnych. Obergefell zapowiedział wówczas, że jeśli Davis zechce się z nim spotkać, powie jej, że taka postawa nie jest sprawiedliwa i nie pokazuje Ameryki takiej, jaka ona jest. – Mam nadzieję, że moja postawa pomoże dzielnym chrześcijanom głośno mówić o różnicach pomiędzy parami jednopłciowymi a małżeństwami – odpowiedziała Davis.   

« 1 »

Zobacz także

 • MichałObrębski
  15.01.2016 11:04
  Do: Paweł Chądzyński
  Bardzo ładna odpowiedź. :)
  Pozdrawiam serdecznie.
  Michał Obrębski
  doceń 0
 • ajka
  16.01.2016 13:27
  Ameryka wybrała sobie prezydenta który ich nienawidzi. Wierny muzułmanin.
  doceń 2
 • Eugeniusz_Pomorze_
  17.01.2016 11:16
  "Homoseksualność to przyszłość Ameryki"...

  - Ciekawe co w "homoseksualności" miałoby niby być takiego pięknego, żeby warto było się taką przyszłością cieszyć... ???

  Homoseksualność, to przecież choroba, a co w chorobie może cieszyć... ????
  doceń 1
 • CYnick
  18.01.2016 20:34
  Gej z dziada-pradziada???
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama