Nowy numer 21/2018 Archiwum

Prawie wszyscy sprawcy z Kolonii - obcego pochodzenia

Niemal wszyscy podejrzani o napaści, głównie seksualne, na kobiety w noc sylwestrową w Kolonii to osoby o pochodzeniu cudzoziemskim. Są wśród nich ubiegający się o azyl, którzy w ostatnich miesiącach przybyli do Niemiec - podały w poniedziałek władze landowe.

"Zarówno zeznania świadków, jak i raport miejscowej policji, a także relacje policji federalnej wskazują, że niemal wyłącznie ludzie migracyjnego pochodzenia byli odpowiedzialni za te przestępstwa" - oświadczył szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger.

Dodał, że według "aktualnego stanu śledztwa" wśród podejrzanych byli "ubiegający się o azyl, którzy przybyli (do Niemiec) w minionym roku".

"Wszystko wskazuje na osoby pochodzenia północnoafrykańskiego i ze świata arabskiego" - dodał, prezentując krajowym deputowanym w Duesseldorfie raport o wydarzeniach z Kolonii. Ostrzegł zarazem przed stygmatyzacją obcokrajowców, która według niego jest wodą na młyn skrajnej prawicy.

"Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki, czy urodzili się i dorastali tutaj, czy właśnie przyjechali. Nie ma to żadnego wpływu na postępowanie karne. Wszyscy są równi wobec prawa" - zaznaczył Jaeger.

Także szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere podkreślił w poniedziałek, że nie można przemilczeć faktu, że za napaściami w Kolonii stali w znacznej mierze ludzie o cudzoziemskim pochodzeniu. Ostrzegł jednocześnie przed uogólnianiem i uleganiem atmosferze podejrzliwości wobec wszystkich uchodźców i migrantów.

W noc sylwestrową w okolicach kolońskiego dworca głównego i katedry doszło do napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Zdaniem policji oraz świadków wydarzeń sprawcami byli głównie młodzi mężczyźni pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Do niedzieli ponad 500 ofiar złożyło zawiadomienia o przestępstwie.

Natomiast w niedzielę wieczorem w Kolonii doszło do ataków na imigrantów. Nieznani sprawcy w dwóch osobnych incydentach zaatakowali sześciu Pakistańczyków i Syryjczyka.

« 1 »

Zobacz także

 • Viator
  11.01.2016 13:21
  Cytuję
  "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki, czy urodzili się i dorastali tutaj, czy właśnie przyjechali. Nie ma to żadnego wpływu na postępowanie karne. Wszyscy są równi wobec prawa" - zaznaczył Jaeger.

  No właśnie. Nie ma. Nie powinno mieć. Tymczasem gdyby takie rzeczy robili sami Niemcy czy Polacy, to na pewno nie spotkaliby się z taką pobłażliwością. Wolno im, bo Niemcy ciągle boją się oskarżeń o faszyzm... Przecież z dawien dawna Turkom wolno w tym kraju więcej, a policja przymyka oko na ekscesy z ich udziałem...
  doceń 2
 • zaciekawiony
  11.01.2016 13:31
  A do jakiego kręgu kulturowego należą pozostali, urodzeni w Niemczech? Czy przypadkiem też nie należą do tego samego?

  Wiem, na takie pytania policja nie odpowiada. A stawianie takich pytań to ksenofobia, kaczyzm, faszyzm itp itd.

  Należy mówić tak, jak szef tamtejszej policji: "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki ..."

  żadnego związku niema, chociaż oczywiście związek jest. Eh.
  doceń 2
 • Stefan
  11.01.2016 15:01
  "Nie ma żadnego znaczenia, czy ci ludzie mają paszport arabski, afrykański czy niemiecki, czy urodzili się i dorastali tutaj, czy właśnie przyjechali" - oczywiście, że nie ma. Wspólnym mianownikiem tych zwyrodnialców nie jest kraj pochodzenia lecz Islam, na prawdę nie rozumiem dlaczego nikt tego głośno nie powie...
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama