Nowy numer 25/2018 Archiwum

"Charlie Hebdo" - tchórze bez jaj

Okładka w rocznicę zamachu dowodzi jedynie, jak bardzo autorzy tygodnika upadli w nienawiści.

Mija rok od zamachu islamskich terrorystów na redakcję antyreligijnego tygodnika "Charlie Hebdo". I równo rok po zamachu redakcja publikuje okładkę, na której widzimy chrześcijańskiego Boga z zaplamionymi od krwi rękami i karabinem w ręku, a nad rysunkiem podpis: "Rok później, morderca wciąż na wolności".

Panowie - podobno satyrycy - z "Charlie" nie stracili pamięci. Doskonale wiedzą, że to nie chrześcijanie zamordowali ich kolegów z redakcji. Zamordowali ich terroryści, którzy wznosili okrzyki ku czci Allaha. Ale na opublikowanie takiej okładki z Allahem nie mieli widocznie odwagi. Chrześcijan, którzy z ubiegłoroczną zbrodnią nie mieli nic wspólnego, i ich Boga obrażać można, bo wiadomo, że chrześcijanie nie przyjdą do redakcji z karabinem.

Panowie redaktorzy z "Charlie", jesteście obrzydliwymi tchórzami! I wyraźnie chcę to podkreślić: nie jestem "Charlie". Brzydzę się "Charlie", bo niewiele różnicie się od morderców, którzy przed rokiem zabili waszych kolegów. Kieruje wami taka sama nienawiść. Fakt, że uzewnętrzniacie ją za pomocą farby drukarskiej, a nie karabinu, wynika tylko i wyłącznie z uwarunkowań kulturowo-społecznych. To, że w ciągu 200 lat zamieniliście gilotyny na ołówki, zmienia jedynie formę wyrazu. Nienawiść pozostała ta sama.

Przeczytaj także: "L'Osservatore Romano odpowiada »Charlie Hebdo«"

 

« 1 »
oceń artykuł
 • JA
  07.01.2016 16:30
  Nie wnikam w treść felietonu bo sprawa jest oczywista. Natomiast, panie Wojciechu Teister - co to ma być za tytuł, co to za język?!

  Jak mniemam są(?) na GN cenzurowane komentarze czytelników, ale zdaje się, że przydałaby się cenzura również i felietonów. Nie tyle cenzura ile napomnienie - "to nie jest melina, ani ławeczka pod blokiem tylko katolicki portal"

  Nie ukrywam, że jestem zniesmaczony i oburzony, wchodząc na stronę Gościa i czytając tytuł rodem z "Nie", czy czasopism niejakiego Stonogi

  Nieumiejętność powściągania emocji o człowieku nie świadczy dobrze, a o dziennikarzu (?) świadczy bardzo źle
 • Rafał
  07.01.2016 18:55
  Redaktorzy Charlie Hebdo krytykują fanatyzm religijny niezależnie od tego jakiego wyznania dotyczy. Nie rozumię na jakiej podstawie nazywa Pan tchórzem ludzi, którzy świadomi ogromnego ryzyka odważnie głoszą własne zdanie. Czyżby tylko dlatego, że jest ono odmienne od Pańskiego?
 • MarcinGąbka
  09.01.2016 04:39
  Polecam piosenkę na temat Charlie Hebdo!

  https://youtu.be/Ahq1QVTeo9Y
  doceń 0
 • JAWA25
  06.04.2017 18:27
  "w ciągu 200 lat zamieniliście gilotyny na ołówki" sporo lat mają ci redaktorzy
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji