Nowy numer 43/2020 Archiwum

Petru do rządu: Nie dacie rady

Rząd premier Beaty Szydło nie da rady spełnić złożonych obietnic - ocenił w środę lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty nad expose premier Beaty Szydło.

"Nie dacie rady pomóc polskim rodzinom, rozdając pieniądze, na które nie macie pokrycia. Nie dacie rady zbudować silnej Polski, osłabiając jej fundamenty, a takim fundamentem jest Trybunał Konstytucyjny" - mówił Petru.

I kontynuował: "Nie dacie rady zbudować Polski bezpiecznej, jeśli będziecie nieprzemyślanie rzucać deklaracje międzynarodowe, aby się później z nich wycofywać. Nie dacie rady przekonać Polaków, że nie dzielicie nas na lepszych i gorszych, na tych, którzy są od ręki ułaskawiani, i na tych, którzy naprawdę czekają na ułaskawienie" - dodał, nawiązując do ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego.

"Nie dacie rady ograniczyć biurokracji, rozpoczynając swoje rządy od najbardziej rozrośniętego i najdroższego rządu w historii Rzeczypospolitej" - stwierdził.

Petru wskazywał też, że obniżenie wieku emerytalnego oznacza w przyszłości niższe emerytury. "To trzeba emerytom jasno powiedzieć" - podkreślał szef Nowoczesnej, zwracając się do premier Szydło.

Lider Nowoczesnej poinformował również, że jego ugrupowanie nie poprze w głosowaniu rządu premier Szydło.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama