Nowy numer 24/2018 Archiwum

Benedykt XVI spotkał się z księżmi i alumnami

Benedykt XVI spotkał się z szesnastoosobową grupą księży i seminarzystów z włoskiej diecezji Carpi.

Szczególna audiencja odbyła się 30 października przy grocie Matki Bożej z Lourdes, w ogrodach watykańskich. W spotkaniu trwającym pół godziny uczestniczył także ordynariusz diecezji Carpi, bp Francesco Cavina.

„To była wyjątkowa audiencja. Papież senior miał dla nas czas, z każdym porozmawiał,  a seminarzystów dopytywał, co czytają i kto należy do ich ulubionych autorów” – powiedział rektor diecezjalnego seminarium, ks. Massimo Dotti. Z kolei ks. Francesco Pio Marcavallo, odpowiedzialny w diecezji za apostolat modlitwy, wskazał, że na wszystkich ogromne wrażenie zrobiły wielka pokora Benedykta XVI, jego otwartość, a także chęć dialogu. Papież senior pamiętał m.in., że diecezja Carpi znacznie ucierpiała w wyniku tragicznego trzęsienia ziemi i pytał, jak obecnie wygląda sytuacja. „Poprosił by wszystkich diecezjan zapewnić o jego modlitewnej pamięci” – podkreślił bp Cavina.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama