Gdy wszystko stało się jasne, czyli reakcje liderów

PiS bierze wszystko, Korwin-Mikke niezadowolony, lewicy nie ma, a w PO...

- Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany; może powstać szerszy biało-czerwony obóz - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów. Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło mówiła, że nie można zmarnować nadziei Polaków.

Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, które wskazały na zwycięstwo PiS w wyborach parlamentarnych z rządową większością, zgromadzeni na wieczorze wyborczym tej partii w Warszawie skandowali: "Jarosław! Jarosław!". Następnie odśpiewano hymn narodowy.

"Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania" - powiedział prezes PiS, wspominając swojego zmarłego w katastrofie smoleńskiej brata, prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Musimy o nim pamiętać, musimy o nim pamiętać także w tej chwili. I kiedy on przed dziesięciu już przeszło laty składał mi meldunek: 'panie prezesie, melduję wykonanie zadania', to ja też dziś składam meldunek: 'panie prezydencie, melduję wykonanie zadania'" - powiedział prezes PiS. Zgromadzeni zareagowali okrzykiem: "Lech Kaczyński! Lech Kaczyński!".

J. Kaczyński podkreślał, że L. Kaczyński potrafił zwyciężać "mimo ogromnej medialnej, a także wizerunkowej przewagi swoich przeciwników". Prezes PiS dodał, że dzięki działalności Lecha Kaczyńskiego jako ministra sprawiedliwości można było stworzyć Prawo i Sprawiedliwość.

"Przed nami nowy czas. Chciałem bardzo wyraźnie i mocno powiedzieć: to ma być czas pracy, czas pracy naszego zjednoczonego obozu" - zaznaczył Kaczyński. Po wymienieniu nazwisk polityków Jarosława Gowina, Zbigniewa Ziobry i Marka Jurka, których formacje tworzą Zjednoczoną Prawicę, prezes PiS podkreślił, że "ten obóz może się rozszerzać".

"Może powstać taki szerszy biało-czerwony obóz w Sejmie. Wyciągamy rękę do tych wszystkich, którzy chcą dobrej zmiany, chcą zmieniać Polskę. Powinno nas być jak najwięcej" - podkreślił Kaczyński.

Jak dodał, jego formacja będzie dążyła do prawdy, ale - zapewnił - "nie będzie żadnej zemsty, negatywnych emocji ani osobistych rozgrywek czy odgrywania się". Szef PiS mówił, że nie będzie "żadnego kopania tych, którzy upadli". "Nawet jeżeli upadli z własnej winy i słusznie" - dodał.

"Musimy wprowadzić pakiet demokratyczny, musimy pokazać, że polskie życie publiczne może wyglądać zupełnie inaczej. Może wyglądać tak, że będziemy z niego dumni" - podkreślił prezes PiS. "Musimy pamiętać, że swego rodzaju karnawał, jakim są wybory, skończył się. Teraz jest wyłącznie czas pracy merytorycznej. I musimy pamiętać o skromności" - dodał.

« 1 2 3 4 5 »

Polecane filmy

 • Król Dawid
  26.10.2015 20:04
  Pani premier dziękowała tym i owym. Żałuję tylko, że nie podziękowała służbom specjalnym we współpracy z bojówkami PO za niszczenie przeciwników politycznych. Jeżeli służby podlegają rządowi i na życzenie rządu wykonują "czarną robotę" to trójpodział władzy nie istnieje.

  W takim razie demokracja w Polsce jest fikcją dla idiotów.

  Jeżeli PiS nie zmienił mentalności i będzie prowadził naciski na judykaturę albo jej nie zmieni to będziemy mieli powtórkę z rozrywki.

  Pozdrowienia od o. Hakenkreuza.
  doceń 0
 • Tomek
  28.10.2015 14:23
  "Im się też należą brawa"? Brawa się należą małej dziewczynce, która sama zdmuchnie na torcie świeczki, a nie dorosłym obywatelom wyrażającym swoją wolę odnośnie kierunku rozwoju państwa. Chyba, że pani premier porównuje wyborców do klauna który dla śmiechu sam podstawił sobie nogę, wtedy tak, klaunowi należą się brawa. Chociaż wg mnie to pani premier należą się brawa, że się pani nareszcie wywaliła.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Reklama

Najnowszy numer

Nowy numer 25/2021

27 czerwca 2021

Porozmawiaj ze świętym

Podobno jedna z sióstr zakonnych zeznająca w procesie kanonizacyjnym siostry Faustyny Kowalskiej powiedziała: „Żebym to ja wiedziała, że rozmawiam ze świętą!”.

Więcej w Artykuł