Nowy numer 42/2020 Archiwum

Filadelfia: 200 tys. posiłków dla rodzin z Afryki

Przygotowali je i wysłali wolontariusze i studenci. To jedno z wielu wydarzeń towarzyszących VIII Światowemu Spotkaniu Rodzin, które od 22 do 27 września odbywa się w Filadelfii.

23 września ponad 200 studentów przygotowało w Centrum Konferencyjnym w tym mieście, w ramach akcji „Pomocne dłonie”, 200 tys. posiłków dla rodzin z Afryki Zachodniej. „Włączenie się studentów w akcję charytatywną jest dla nich okazją do umocnienia swojej wiary przez wspieranie miłości i sprawiedliwości" – powiedział Christopher Mominey, odpowiedzialny za edukację katolicką w archidiecezji filadelfijskiej. Wyraził przy tym nadzieję, że „będą oni kontynuować tradycję miłości i służby przez całe swoje życie”.

"Miłość jest nasza misją: rodzina pełnią życia" to hasło VIII Światowego Spotkania Rodzin, które odbywa się w dniach 22-27 września w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. W jego ramach trwa Kongres Rodziny, w którym bierze udział ponad 17 tys. osób z całego świata, uczestnicząc w wykładach i panelach poświęconych tematyce rodziny, miłości małżeńskiej i wychowania. Ponadto w programie spotkania jest wiele imprez towarzyszących: Kongres Młodych, festiwal filmowy, koncerty i wystawy sztuki.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama