Nowy numer 4/2019 Archiwum

Chciał sprzedać swojego syna. Został aresztowany

24-letni mężczyzna, który próbował sprzedać swojego trzyletniego syna, został zatrzymany w poniedziałek w Lipiecku w zachodniej Rosji. Mężczyzna narodowości kazachskiej zamieścił ogłoszenie o sprzedaży w internecie.

Zatrzymany postanowił sprzedać syna w czerwcu 2015 r., a za uzyskane w ten sposób pieniądze planował kupić dom. 10 czerwca porozumiał się z potencjalnym nabywcą co do ceny, która miała wynieść 1,5 mln rubli (ok. 26,5 tys. dolarów). Mężczyźni postanowili spotkać się na Alei Zwycięstwa w Lipiecku. W trakcie dokonywania transakcji ojciec dziecka został zatrzymany, o czym poinformował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Zatrzymany tłumaczył podczas przesłuchania, że działał wyłącznie z najwyższych pobudek, gdyż chciał przekazać syna do dobrej rodziny, ponieważ jego partnerka w ubiegłym roku porzuciła dziecko i wróciła do rodziny w Kazachstanie - relacjonuje agencja TASS.

Zatrzymanemu zostaną postawione zarzuty na podstawie rosyjskiego kodeksu karnego z tytułu handlu ludźmi. Dziecko zostało umieszczone w oddziale dziecięcym regionalnego szpitala klinicznego chorób zakaźnych.

« 1 »

Zobacz także

 • Anna Panna
  13.07.2015 16:53
  Wiadomo przecież, że ojcostwo prowadzi do dojrzałości i świętości. Tylko ci, którzy nie mają dzieci są obrzydliwymi, zmaterializowanymi egoistami.
 • kochana
  13.07.2015 16:59
  Było chore,czy po prostu trzeba był je gdzieś upchać?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy